Global markaların güvenilir yazılım ortağı olan İnsider, 28 ülkeye teknoloji ihracatı gerçekleştiriyor

Profesyonel ve uzman bir ekip kadrosuyla müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yaratıcı ve yenilikçi projeler üreten İnsider, Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış markalarına ve kurumlarına hizmet veriyor.

Fiziksel ve dijital kanallarda kişiselleştirme, pazarlama dünyasının yeni, büyük fırsatı. Pek çok şirket bunun farkında ancak kendi stratejilerini yaratma ve hayata geçirme konusunda çekimser davranabiliyorlar. Kişiselleştirmede en başarılı şirketler, dijital ve fiziksel dünyaları birlikte yöneten ve bir bütünlük içerisinde hareket edenler oluyor.

İnsider, markalara sunduğu Çok Kanallı Büyüme Yönetim Platformu ile pazarlama uzmanlarının dijital kanalları tek bir platform ile entegre etmesini, kullanıcı verilerinin birleştirilmesini, kullanıcıların gelecek davranışlarını makine öğrenimi destekli öneri motoruyla tahmin etmesini sağlıyor.

15’ten fazla yapay zekâ algoritmasına ev sahipliği yapan platform, seri D yatırım turunda 121 milyon dolar yatırım alarak 1,22 milyar dolar değerleme ile Türkiye’nin 6’ncı unicorn’u oldu.  Insider, ürettiği teknolojiyi 28 ülkeye ihraç ediyor.

Kişiselleştirilmiş, çok kanallı müşteri deneyimi platformu Insider, son 3 yılda 3 kat büyüdü. Yüzde 100 Türk mühendislerin ürettiği teknolojiyi 28 ülkeye ihraç eden Insider, şirket değerlemesini 1 milyar doların üzerine taşıdı ve Türkiye’nin ilk yazılım unicorn’u oldu.

Insider’ın aldığı Seri D yatırımı, global düzeyde yayılmayı hızlandırmak, yapay zeka tabanlı teknolojiyi güçlendirmek ve global satış ve pazarlama yatırımlarını artırmak için kullanılacak. Geçen 3 yılda çalışan sayısı yüzde 300 büyüyen Insider, hızlı bir şekilde global işe alım süreci başlatarak gelecek 4 yıl boyunca 2 binden fazla iş imkanı oluşturmayı hedefliyor.

Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir, yazılım şirketlerinin yaratmış olduğu katma değerin çok büyük olduğunu kaydederek “Özellikle bizim gibi gelişmekte olan coğrafyalarda bu katma değeri artırmak ve etki yaratmak için daha fazla yazılım şirketine ihtiyacımız var. Milyar dolarlık şirket olmak bir şirketin yaşam döngüsünde önemli bir dönüm noktası olsa da gerçek başarının içinde bulunduğumuz komüniteleri ileri taşıyacak işlerde gizli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

“GLOBAL MARKALARIN GÜVENİLİR YAZILIM ORTAĞIYIZ”

Ülkelerin ekonomilerini geliştirmek için yazılım şirketlerinin sayısını artırmanın önemli olduğunu dile getiren Çilingir, “Bugün, dünyanın en önemli yazılım şirketlerinden biri olma yolunda bu noktaya eriştiğimiz ve en önemlisi ülkemizden daha fazla yazılım şirketi çıkmasını teşvik ettiğimiz için çok mutluyuz. Asya, Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika’daki hızlı büyümemizin ardından aynı ivmeyi ABD pazarına da taşımayı hedefliyoruz. Olduğumuz noktada, Samsung, GAP, MAC ve Santander gibi önde gelen global markaların güvenilir yazılım ortağıyız. Şu anda en büyük odak noktamız Insider’ı yeni pazarlarda daha geniş kitlelere tanıtmak ve dünya çapında pazarlama uzmanlarının bir numaralı platform seçimi olmak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir