Türkiye’ye 100 milyon dolarlık yatırım yapacak

Amazon, İstanbul’un Tuzla ilçesinde bu yılın son çeyreğinde hizmete almayı hedeflediği ilk lojistik üssü için 100 milyon doların üzerinde yatırım planlıyor. Şirket ilk yılda 1000’den fazla kişiye istihdam yaratılacağını duyurdu.

Türkiye’de 2018 yılında hizmete giren Amazon.com.tr, kuruluşundan bu yana müşterilerine milyonlarca ürünü uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleriyle sunmanın yanı sıra bugüne kadar 500’ü aşkın kişiye istihdam yarattı.

Şirket, uzun vadeli iş stratejileri doğrultusunda Türkiye’de devreye alınacak lojistik üssü ile bölgede nitelikli istihdam sağlarken, Amazon müşterilerine sunduğu hızlı ve güvenilir teslimat hizmetlerini de sürdürecek.

Amazon’un ülkemizdeki ilk Lojistik üssü Tuzla’da kurulacak

Amazon, Tuzla ilçesinde kuracağı yeni Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkez fonksiyonları için işe alım süreçlerini başlatırken, müşteri hizmetleri ve lojistik ekipleri için alımlar ise gelecek aylarda başlayacak. Amazon halihazırda dağıtım hizmetlerini sağlayan iş ortakları ile çalışmaya devam edecek.

Amazon’un operasyonel süreçlerde gerçekleştirdiği geliştirmeler, KOBİ’lere ürünlerini dünya genelinde yüz milyonlarca müşteriye ulaştırma fırsatı sunmanın yanı sıra markalarını büyütmelerine, satışlarını arttırmalarına ve istihdam yaratmalarına yardımcı oluyor.

Şirketin Türkiye’de gerçekleştirdiği yatırımlarla ilgili olarak Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senede yaratacakları 1000’i aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlı olduklarını belirten Perego,”İşe alım süreçlerinde değişen tecrübe ve eğitim geçmişlerine sahip adaylar için çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı ile kariyer fırsatları sunuyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir