“Sirena 78, Cannes Yat Festivali’nin yıldızı olacak”

Türkiye’nin ilk seri üretim yat markası Sirena Yachts, Sirena 78’i ilk kez dünyanın karşısına çıkarmak için gün sayıyor. Deniz tutkunlarının kalbini çalacak olan Sirena 78, Cannes Yat Festivali’nin yıldızı olacak.

Yat endüstrisinin en önemli fuarlarından biri olan Cannes Yat Festivali, bu yıl 6-11 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her sene sektörün en büyük markalarının yeni modellerini sergilediği fuarın bu seneki yıldızlarından biri de Sirena 78 olacak. Kısa sürede adını, endüstrinin en büyük süperyat üreticilerinin arasına yazdırmayı başaran SirenaYachts’ın yeni modeli Sirena 78, dünyanın karşısına ilk kez Cannes Yat Festivali’nde çıkacak.

“Küresel ölçekte iddiamızı güçlendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz”

Sirena 78 ile büyük bir gurur ve heyecan içinde olduklarını belirten Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı İpek Kıraç, “Türkiye her geçen yıl dünyanın önde gelen tekne üreticilerinden biri olma konumunu güçlendiriyor. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak gerek sektörümüzün gelişimine gerekse de taşıdığımız potansiyele baktığımızda önümüzdeki yıllarda en temel sanayi alanlarımızdan birinin yat sektörü olacağını öngörüyorum. Bu kapsamda Sirena Marine olarak ülkemizin bu sektördeki hızlı gelişimine katkı sağlamaktan ve küresel ölçekte iddiamızı güçlendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Sektörümüzdeki ihracat sıralamasında 7’nciliğe yükseldik”

Bursa Orhangazi’de konumlanan tersanede dünya kalitesinde üretim yaptıklarını belirten Kıraç, “Sirena Marine olarak bu yıl sektörümüzdeki ihracat sıralamasında 7’nciliğe yükseldik. Ürettiğimiz yeni teknelerle sadece ülkemizde değil dünyada sektörümüze ilham vermeye devam ediyoruz. Sirena 78 ülkemizin bu sektördeki potansiyelinin, Ar-Ge, inovasyon ve üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin ve her şeyden önemlisi bu alanda dünyadaki iddiamızın en yeni ve en güçlü simgesidir. Cannes Yat Festivali’nin yıldızlarından biri olacak Sirena 78’in Sirena Marine’i dünyanın en iyileri arasına girme hedefine bir adım daha yaklaştıracağına yürekten inanıyorum”  değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir