“Artık aksiyon zamanı, lafa değil işe bakalım”

İklim mücadelesinde dünyanın artık mesaj değil aksiyon dönemine girdiğini belirten Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Artık verilen mesajlara, söylenen sözlere değil; yapılan işlere bakılmalı. Şimdi aksiyon zamanı” dedi.

İş dünyasında artık şirketlerin açıkladıkları hedeflerden çok yaptıkları işlere bakılması gerektiğini dile getiren Sabancı, “Dünyanın en büyük şirketlerinin son üç yıldaki söylemleri ve yaptıkları karşılaştırılmış. Söylem yüzde 80 diyor, ama yapılana bakılınca rakam değişiyor. Söylemden çok yapılana bakılması lazım. Biz Sabancı’da ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ deriz. Biz yapıyoruz. Rakamlarımız çok açık” dedi.

Güler Sabancı;  Sabancı ailesi olarak, Türkiye’de 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında ‘Net Sıfır’ seviyesine ulaşma sözü veren ilk holding olduklarını ifade ederek “Sabancı Vakfı’nın bu sene düzenleyeceği Kısa Film Yarışması ve Filantropi Konferansı’nın gündemi de yine iklim acil durumu olacak. Sabancı Üniversitesi’nde sıfır atık yapısına geçiliyor ve net zero taahhütünde bulunuldu. Sakıp Sabancı Müzesi de bu sene kendi kategorisinde Yeşil Müze Sertifikası alan ilk müze oldu” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir