Adana 10. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olma özelliği ile uluslararası üne kavuşarak, yurt içinden ve dışından on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Adana Portakal Çiçeği Festivali’nin açılışı, kortej geçişiyle yapıldı.

Adana’da bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın açılışı gerçekleştirildi. Karnavala katılım sağlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açılış gongunu çaldı.

Portakal Çiçeği Festivali için kente gelen çok sayıda ziyaretçi, geleneksel korteje katılmak için İstasyon Meydanı’nda bir araya geldi.

Çeşitli kostümler giyen ve portakal çiçeği temasına uygun aksesuarlar takan katılımcılar, karnavalı izlemek için gelenleri selamladı.

Kortej gruplarının bir kısmı güzergahtan üstü açık otobüsler ve traktörlerle geçiş yaptı. Katılımcılar ise bando takımları ve müzik topluluklarının şarkıları eşliğinde eğlendiler.

Vatandaşların cep telefonlarıyla görüntülediği kortej, Ziyapaşa Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nde devam ettikten sonra töreninin yapılacağı Merkez Park’ta sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Adana Valisi Süleyman Elban, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe belediye başkanları, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt ile sanat camiasından isimlerin alandaki gongu çalmasıyla karnaval başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir