Otokoç ve Birmot, tek çatı altında birleşti

Güçlerini tek bir marka altında birleştiren Otokoç ve Birmot, tüm faaliyetlerini Otokoç olarak devam ettirecek. Söz konusu yeni yapılanmayla birlikte tüm araç markaları ve hizmetler Otokoç adı altında toplanıyor.

Otokoç Otomotiv’in markaları olan Otokoç ve Birmot, ‘Otokoç’ adı altında birleşiyor. Otokoç Otomotiv’den gerçekleştirilen açıklamaya göre, yeni yapılanmayla birlikte daha önce Otokoç ve Birmot altında yer alan tüm araç markaları ve hizmetler Otokoç markası altında toplanıyor.

Birleşmenin ardından; Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markaları Otokoç bünyesinde toplandı.

Ülkemiz otomotiv pazarının % 8’ini elinde bulunuran şirket, araç kiralama ve araç paylaşımı alanlarında da hizmet veriyor. 9 ülkede 400’e yakın noktaya ulaşan ve Türkiye dışında Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs, Kuzey Irak, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan’da araç kiralama hizmeti vermekte olan Otokoç Otomotiv, Avis Budget Group’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en büyük lisans ve yatırım ortakları arasında yer alıyor.

Otokoç Otomotiv Perakende Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, Otokoç ve Birmot’un tek bir isim altında birleşmesinin getirdiği avantajlarla ilgili olarak “Yaptığımız araştırmaların da ortaya koyduğu gibi Otokoç ve Birmot gibi aynı hedefe sahip iki ayrı hizmet markasının tek bir isim altında birleşmesinin çok sayıda avantajı bulunuyor. Koç Holding çatısının yarattığı güven ve bilinirlikle geçmişi 94 yıl öncesine kadar uzanan Otokoç’un işinin uzmanı, köklü ve saygın bir marka olarak konumlanması, hizmet verdiği diğer faaliyet alanlarından kaynaklanan güç ve çeşitlilik, yurt dışında da faaliyet göstermesi ve sektör sözcüsü olarak konumlanması ise söz konusu uygulamada karar kılınmasının diğer önemli rasyonelleri arasında yer alıyor. Otokoç Otomotiv, bu birleşme ile şimdi daha da büyüyecek. Bu yeni güç birliği ile kurum olarak büyümeye devam ederken, Türkiye mobilite sektöründeki konumumuzu daha da pekiştireceğimize ve otomotiv perakende sektörünün daha da güçleneceğine inanıyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir