TÜSİAD’da Orhan Turan dönemi başladı

Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) Olağan Genel Kurulu dün İstanbul’da gerçekleştirildi.  Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) başkanlığına TÜRKONFED başkanlığını yürütmekte olan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan Orhan Turan seçildi.

TÜSİAD Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Orhan Turan, kendisine duyulan güven için teşekkür ederek başladığı konuşmasında gençlere hayallerini bu ülkede gerçekleştirecek bir ülke hazırlamak için var güçleri ile çalışacaklarını kaydetti.

Turan, konuşmasında “Yeniden biz olabilmek için ümidimizi kaybetmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz vizyonu ile bize miras bıraktığı cumhuriyet değerlerinin her zaman savunucusu olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yaşının arifesinde ekonomik anlamda gelişmişlik, eşitlikçi ve toplumsal cinsiyet eşitliği öncelikli bir hedefimiz olacak” ifadelerini kullandı.

TÜSİAD’ın 50 yıllık bir kurum, kendisinin de 18 yıllık üye olduğunu belirten Turan, “TÜSİAD Fikri üreten bir kurum, Anadolu’da iş dünyası ile buluşmalarını artıracağız. TÜSİAD, ürettiği fikirlerle ülkeye, üyelerine ve paydaşlarına değer yaratmak için çalışmaya devam edecek” dedi.

Orhan Turan’ı TÜRKONFED’in yönetim kurulu başkanlığı döneminde yakından tanıma fırsatı bulduklarını ve TÜRKONFED’in Anadolu’daki SİAD’ları ve sektörel dernekleri kucaklayan bir konfederasyon olduğunu dile getiren Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan, TÜSİAD’ın 1994 itibarıyla SİAD’larla ve sektör dernekleriyle geçekleştirdiği işbirliği sonucunda Türkiye’deki iş dünyası artık temsil konusunda çok daha güçlü olduğunu belirtti.

TÜSİAD yönetimde ye alan isimler belli oldu

TÜSİAD Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi. Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Orhan TURAN’ı, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat ÖZYEĞİN, Mehmet TARA ve Serpil VERAL’ı seçti.

2022-2023 Dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri:

ORHAN TURAN, Yönetim Kurulu Başkanı

MURAT ÖZYEĞİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masası Başkanı
Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eşbaşkanı

MEHMET TARA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayman
Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eşbaşkanı

SERPİL VERAL, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
İş Dünyası Kuruşları ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

CEVDET ALEMDAR, Üye
Enerji, Çevre ve İklim Değişikliği Yuvarlak Masası Başkanı

İZEL LEVİ COŞKUN, Üye
Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı

OZAN DİREN, Üye
Tarım, Gıda ve Hizmetler Yuvarlak Masası Başkanı

FATİH KEMAL EBİÇLİOĞLU, Üye
Sanayi Politikaları ve Şirket İşleri Yuvarlak Masası Başkanı

PERİHAN İNCİ, Üye
Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eşbaşkanı

ÇAĞATAY ÖZDOĞRU, Üye
Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eşbaşkanı

ELVAN ÜNLÜTÜRK, Üye
Sosyal Kalkınma Yuvarlak Masası Başkanı

BEDİİ CAN YÜCAOĞLU, Üye
Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir