Vestel’den büyük istihdam atağı geldi

17 bin kişilik istihdam kapasitesiyle ülkenin öncü sanayi kuruluşlarından biri olan Vestel’in Manisa’da yer alan fabrikalarında görev almak üzere 603 işçi istihdamı gerçekleştirilecek

Üretim, istihdam ve ihracat alanlarında Türkiye’nin önemli oyuncularından biri olan Vestel, tüm dünya ekonomisini etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sürecine rağmen istihdamı artırıyor.

Vestel’in Manisa Vestel City’de yer alan fabrikalarında görevlendirmek için 603 yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Temmuz ayı sonunda yapılacak olan yeni alımlarla birlikte, şirketin istihdam kapasitesinde % 4’e yakın büyüme sağlanmış olacak.

Temmuz sonuna kadar mavi yaka çalışan kadrolarına 603 kişi daha ekleneceğini kaydeden Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Vestel olarak her alanda olduğu gibi üretim ve istihdamda sürdürülebilirlik de en önemli gündem maddelerimizden birini oluşturuyor. Bilhassa içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte istihdam kapasitelerinin korunması hatta artırılması kritik önem taşıyor. Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alarak, küresel ekonomide sarsıntılara neden olan pandemi sürecini ülke olarak başarılı bir şekilde yönetmeye devam ediyoruz. Süreç sona erdiğinde ekonomimizin güçlü kalması için biz ve bizim gibi şirketlerin daha çok üretmesi ve çalışması gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir