Cemil İpekçi’den 50’nci sanat yılı için özel defile

Modanın duayeni Cemil İpekçi, 50’nci sanat yılını düzenlediği defileyle kutladı. İpekçi, defilede “Bir 150 yıl daha ömrüm olsa onu da modaya verirdim” dedi.

Cemil İpekçi moda dünyasındaki 50. sanat yılını Open Stage İlkbahar-Yaz moda günlerinin finalinde düzenlemiş olduğu defile ile kutladı. Ünlü modellerin podyumda yürüdüğü ve Lazzoni Otel’de düzenlenen defilede Cemil İpekçi, ‘Değişim 22’ adını verdiği koleksiyonunu dört yıl aradan sonra moda severlerin beğenisine sundu.

Sanat yönetmenliğini Banu Noyan’ın yaptığı ve Voonka Collagen sponsorluğunda düzenlenen defilede Azra Akın, Gizem Özdilli, Sinem Güven, Özge Ulusoy ve 65 yaşındaki bir dönemin ünlü modeli Hülya Yiğitalp de podyuma çıktı.

Cemil İpekçi, defilenin finalinde pasta keserken “50’nci sanat yılımı kutluyorum. Bir 150 yıl daha ömrüm olsa onu da modaya verirdim” ifadelerini kullandı.

Öykü Serter’in sunuculuğunu yapmış olduğu gecede, ödül töreni de düzenlendi.

Sunuculuğunu Öykü Serter’in yapmış olduğu gecede ödül töreninde ise sektörlerinin başarılı isimleri ödüllendirildi. Etkinlik kapsamında ‘Gülmek İyileştirir Derneği’ tarafından yürütülen ‘Özel Hijyenik Oyun Merkezler’ projesine de destek verildi. Derneğin yönetim kurulu üyesi İlker Ayrık, yeni oyun merkezinin Samsun’da açılacağını belirtti.

“Bir 150 yıl daha ömrüm olsa onu da modaya verirdim”

İpekçi’nin 50. sanat yılı için hazırladığı renkli defilede yer alan koleksiyon, davetlilerin beğenisini kazandı. Defile sonrası podyuma çıkan ünlü modacı, ayakta alkış yağmuruna tutuldu. İpekçi üzerinde kendi fotoğrafları ve aksesuarlarının da olduğu pastayı kesmeye kıyamazken, “50. sanat yılımı kutluyorum, bir 150 yıl daha ömrüm olsa onu da modaya verirdim” dedi.

İpekçi’nin kendi kariyer hikayesinde önemli bir yeri olduğunu kaydeden Azra Akın, defile öncesi konuşmasında “20 yıl önce Cemil İpekçi’nin tasarlayıp diktiği kıyafetle Dünya  Güzellik Yarışması’na katıldım ve büyük gururla taşıdığım elbisemle en iyi kostüm ödülüne layık görüldüm. Cemil İpekçi’nin bende her zaman ayrı bir yeri var. Bu vesileyle 50’nci yılını kutluyorum. Uzun zamandır defilelerde yer almıyordum çok heyecanlıyım, nostalji de oluyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir