Erşan Kuneri’nin yayın tarihi belli oldu

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve merakla beklenen’ Erşan Kuneri’ dizisi 13 Mayıs’ta Netflix’te izleyicileriyle buluşacak.

Karakomik Filmler serisiyle ve son stand up gösterisi Diamond Elite Platinum Plus’la sevenleriyle buluşan Cem Yılmaz, yeni projesi Erşan Kuneri ile ekranlara dönüyor. 12 Eylül’de çekimleri tamamlanan dizinin post prodüksiyon süreci de sona erdi ve Netflix, dizinin prömiyer tarihini açıkladı. Erşan Kuneri, 13 Mayıs tarihinde izleyiciyle buluşacak.

Gora ve Arif V 2016 filmlerinde karşımıza çıkan Erşan Kuneri, Netflix’te yayımlanacak mini diziyle ekranlarda olacak. Erşan Kuneri dizisinin çekimleri 2021 Eylül ayında tamamlanmış ve Cem Yılmaz müjdeyi vermişti.  Cem Yılmaz’ın paylaşımlarına göre, Erşan Kuneri dizisinde 150 ekip üyesi çalıştı. Dizi toplamda 6 saat sürecek. Netflix’te seyirciyle buluşacak olan ve Erşan Kuneri’nin 1970’lerin sonu ve 1980’lerin başında yaşadıklarını konu alacak dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak.

Netflix Türkiye ise “Medarıiftiharımız Kuneri Film artık bizimle. #ErşanKuneri 13 Mayıs’ta sadece Netflix’te oynuyor.” İfadeleriyle bir duyuru yaptı.  Netflix Türkiye, duyurusunu, Kuneri’nin mektubunun yer aldığı görsellerle de destekledi. Dizinin oyuncu kadrosunda Ezgi Mola, Zafer Algöz, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Nilperi Şahinkaya ve Bülent Şakrak gibi tecrübeli oyuncular yer alıyor.

Dizinin başrol oyuncusu Cem Yılmaz, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dizinin 13 Mayıs’ta izleyicileriyle buluşacağını belirtti. Sosyal medya hesabından dizinin afişini paylaşan Cem Yılmaz, Erşan Kuneri karakterinin yazdığı bir mektubu da yayınladı.

“Ben Erşan Kuneri, bir yıldız olduğum kadar bir sinema emekçisiyim. 40 yıl sonra biri bulsa filmlerimizi izlese bugünleri yad etse ne sevinirim. Düşünsenize yıl olmuş 2022, biz belki yokuz. Ama filmimiz oynuyor bir yerlerde. Ne güzel olurdu. Bir yere not edin 13 Mayıs 2022 geçen Alev’in yıldız haritasında çıktı, belli mi olur o gün bugündür belki. Hepinizi çok sevdim ve seviyorum, seveceğim. Beni gördüğünüz yerde izleyin bundan daha güzel hediye olmaz bana. Göklerdeki değil yanı başınızdaki yıldızınız. Erşan Kuneri. 1982/ İstanbul”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir