İTHİB’de Ahmet Öksüz güven tazeledi

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, (İTHİB) Seçimli Olağan Genel Kurulu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Ahmet Öksüz, tek liste olarak girdiği seçimde İTHİB’in Başkanlığı’na seçildi.

Ahmet Öksüz, Genel Kurul’da gerçekleştirilen seçim sonrasında yaptığı konuşmasında “Seçim sonuçlarının tüm sektör paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 4 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzda sektörümüze bir söz verdik. Sektörümüzü dünyanın en büyük 5 tedarikçisinden biri yapacağız dedik. Bugün ise; dünyanın en büyük 5. tekstil ihracatçısı olmanın gururunu birlikte yaşıyoruz” dedi.

Sektöre değer kazandıran pek çok faaliyete imza attıklarını belirten Öksüz, “Yeni dönemde de İTHİB Yönetim Kurulu olarak Türkiye İhracatçılar Meclisimizin öncülüğü ve Ticaret Bakanlığımız destekleriyle Türk tekstili için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yeni dönemde de en önemli hedefimiz güçlü projelerimizle sektörümüzü en iyi şekilde temsil etmek. İhracatta pazar çeşitliliği sağlayacak heyetlerimiz ve fuarlarımız, katma değer artışı sağlayacağımız projelerimiz ve tanıtım faaliyetlerimiz ile orta vadede Dünya’nın en büyük ilk 3 ihracatçısından biri olacağız. Bu başarıyı birlikte tesis etme yolunda; sorumluluğumuz büyük, heyecanımız baki, inancımız tam! Gelecekten kaygılı değil, umutluyuz. Çünkü BİRLİKle ihraç ettik, birlikte iftihar ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Genel Kurulda gerçekleştirilen seçimin ardından oluşan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz olurken Yönetim Kurulunun üyeleri de şu isimlerden oluştu.

  1. Gülle Entegre Teks. İşlet. Emlak Danış. San. ve Tic. A.Ş. – İsmail Gülle
  2. Hassan Teks. San. ve Tic. A.Ş. – Ahmet Şişman
  3. Btd Tekstil San. ve Tic. A.Ş. – Mehmet Fatih Bilici

4 Zorluteks Tekstil Tic. ve San. A.Ş. – Necat Altın

  1. Aydın Tekstil Tic. ve Paz. A.Ş. – Ali Sami Aydın
  2. Migiboy Teks. San. ve Tic. A.Ş. – Vehbi Canpolat
  3. Diktaş Dikiş İplik San. Tic. A.Ş. – Mustafa Denizer
  4. Tepar Teks. San. ve Tic. A.Ş. – Sultan Tepe
  5. Hefa Poliüretan Flok Suni Deri San. ve Dış Tic. A.Ş. – Murat Şahinler
  6. Oma İplik A.Ş. – Orhan Aydın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir