Kalyon PV, Solarex İstanbul’da yer aldı

Türkiye’nin tek, dünyanın ise sayılı entegre güneş paneli üreticisi olan Kalyon PV, sektörün önemli buluşmalarından biri olan Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda (Solarex İstanbul) geliştirdiği son inovatif ürünlerini sergiledi.

Temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Kalyon PV, 7-9 Nisan tarihleri arasında sektörün en önemli buluşmalarından biri olan Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’na (Solarex İstanbul) katıldı.

İnovatif ürünlerini ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluşturdu

Temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Kalyon PV, 7-9 Nisan tarihleri arasında sektörün en önemli buluşmalarından biri olan Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’na (Solarex İstanbul) katıldı.

Kalyon PV, son teknoloji ile geliştirdiği ve dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği yenilikçi ürünlerini, Türkiye’nin güneş enerjisi temalı fuarlarından olan Solarex İstanbul’da sergiledi. 7-9 Nisan tarihleri arasında güneş enerjisi sektörünün yurt içi ve yurt dışı temsilcilerini ağırlayan fuar, bu yıl 14’üncü kez düzenlendi.

Ar-Ge çalışmaları ile geliştirmiş olduğu yenilikçi ürünleri Solarex İstanbul Fuarı’nda ziyaretçilerinin beğenisine sunan Kalyon PV, aynı güçteki bir modülden 20 yıl boyunca daha fazla enerji üretmeye yarayan Galyum Katkılı LID Free modüllerinin ilk prototipini Solarex fuarında katılımcılarla buluşturdu.

İnovatif ve yenilikçi bir teknolojiyle oluşturulan bu modüller ilk günkü performansını kaybetmeden sahada faaliyet gösteriyor. Kalyon PV gerçekleştirileceği sertifikalandırma süreçlerinin ardından üretimini gerçekleştirdiği tüm panellerin Galyum katkılı LID Free özelliğinde olmasını hedefliyor.

Solarex İstanbul Fuarı, yaratmış olduğu iş birliği potansiyeli ile güneş enerjisi sektörünün gelişmesi adına önemli fırsatları bünyesinde barındırıyor. Gelecek kuşaklara daha iyi bir gelecek inşa edebilmek için gerekli kararlılık, motivasyon ve enerji ile yarınlar için bugünden çalışmalarını sürdüren Kalyon PV, bu fuarda önemli anlaşmalara imza attı. Marka, yenilenebilir ve temiz enerji alanında Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesi için desteğini de sürdürüyor.

Fuarla ilgili olarak Kalyon PV’den yapılan açıklamalarda  “İnovatif bir yaklaşımla geliştirdiğimiz güneş enerjisi teknolojilerimizi ve doğaya değer katan temiz enerji çözümlerimizi Solarex İstanbul’da sergilemeye devam ediyoruz. Sağladığı iş birliği potansiyeli ile sektörün gelişmesi adına önemli fırsatları bünyesinde barındıran fuarda, temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılmak adına güneş enerjisinin geleceğine ışık tutan bilgi paylaşımlarında bulunduk. 14. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’un ikinci gününde, güneş enerjisi sektörünün yurt içi ve yurt dışı temsilcileri ile bir araya geldik” ifadelerine ye verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir