Nurol Teknoloji, savunma sanayinde yatırımlarını sürdürüyor

Nurol Teknoloji, Türk ve dünya savuma sanayisinin ihtiyacı olan balistik koruyucu zırh sistemlerinin üretimine dönük çalışmalarını sürdürüyor. Nurol, bu ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçleri ve diğer kolluk kuvvetlerine tedarik ediyor.

Nurol; geliştirmiş olduğu, insan hayatını koruyan ve tek bir firenin dahi tolere edilemeyeceği ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçleri ve diğer kolluk kuvvetlerine tedarik ediyor. Marka ‘Yerli ve milli’ balistik koruyucu çözümleriyle bu alandaki dışa bağımlığı büyük ölçüde azaltılırken ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

 “En ileri teknolojik seviyede yatırımlar yapmaya devam ediyoruz”

Yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisine alan ve ekonomik sıkıntıların yanında, üzücü can kayıplarına da sebep olan pandemi ile savaşımızı kazanmak üzere olduğumuz bu aylarda dünyamızın başka bir savaşla karşı karşıya kaldığını dile getiren Nurol Teknoloji Genel Müdürü Selim Baybaş “ Yaşanan bu süreç, dünyanın en önemli liderlerinden biri olan, ülkemiz kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün neredeyse bir asır önce söylediği ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesinin tüm insanlık için ne kadar önemli bir ilke olduğunu göstermiş oldu. Komşu coğrafyamızda yaşanan bu sıkıntılı sürecin en kısa zamanda ortak akıl, diplomasi ve hoşgörü çerçevesinde çözüme kavuşmasını diliyorum” dedi.

2022 yılının ilk üç ayında, önceden de olduğu gibi markalaşmaya, yenilikçi çözümler üretmeye ve sektörde en ileri teknolojik seviyede yatırımlar yapmaya devam ettiklerini kaydeden Baybaş, “Türkiye içerisinde olduğu kadar uluslararası pazara yönelik yeni ürünlerin belirlenmesine ve kişisel balistik koruyucu ürünler, kara ve deniz araçları için uluslararası yüksek koruma seviyesine sahip zırh çözümlerinin uygulamaya alınması yönünde önemli projeler geliştirdik.  Bu kapsamda; polis güçlerimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yüksek sayıda farklı balistik koruyucu ihtiyaçlarının teslimatlarını yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İhtiyaç duyulan her alanda daha fazla katma değer üretmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

NATO ülkelerine ve diğer dost ülkelere balistik koruyucu ürünler ihraç ettiklerini belirten Baybaş, bugüne kadar olduğu gibi dünyadaki ihtiyaç sahiplerine, gelişen ve her geçen gün artan tehditlere karşı korumak için yeni malzemeler geliştirmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

“Türkiye’nin tek balistik seramik üreticisi ve çözüm sağlayıcısıyız”

Balistik ürünlerine büyük rağbet olduğunu ifade eden Baybaş, sözlerine devamla “2022 yılı başı itibarı ile Pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamaların sona ermesiyle birlikte şirketimizin kabiliyetlerinin tanıtımı için çok önem verdiğimiz savunma sanayi yurt dışı fuarları yoğun olarak düzenlenmeye başlandı. Bu kapsamda, 28-31.Mart tarihleri arasında Kuala Lumpur/Malezya’da düzenlenen DSA 2022 fuarına katılım sağladık. Dünyanın sayılı, Türkiye’nin tek balistik seramik üreticisi ve çözüm sağlayıcısı olarak farklı platformlardaki balistik koruyucu ürünlerimiz ile büyük beğeni aldığımızı şirketimiz adına gururla belirtmek istiyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir