Petroleum Istanbul 2022 tamamlandı

Sektörün en önemli buluşma platformları arasında yer alan ‘Petroleum Istanbul 2022’, pandemi koşulları ve önlemleri altında yoğun ilgi ile gerçekleşti. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, her koşulda yatırım yapmaya, ilerlemeye kesintisiz ve güçlü bir şekilde devam edeceklerini belirtti.

15.Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı ‘Petroleum Istanbul 2022’, 31 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Pandemi koşulları ve önlemleri altında düzenlenen Petroleum Istanbul 2022, binlerce ziyaretçisi ve ilgili tüm paydaşlarının katılımıyla, yine sektörün en önemli buluşma platformlarından biri oldu. Türkiye akaryakıt ile madeni yağlar ve kimyasallar sektörlerinin geleneksel lideri olan Petrol Ofisi de, hem katılımcı hem de destekçi olarak fuar alanında yerini aldı.

“Sektörümüzün tüm tarafları üç gün süreyle buluşturdu”

Ulusal ve uluslararası anlamda sektörün tüm paydaşlarının Petroleum’da buluşma gerçekleştirdiğini belirten Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Petroleum sektörün beklediği en önemli organizasyonlardan birisi. Geçtiğimiz yıl Eylül ayı itibari ile dolar kurunda yaşanan hareketlenme, geçtiğimiz yıldan bu yana süregelen uluslararası piyasalardaki ürün fiyatlarındaki artış ve Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı belirsizlik ve güvenlik sorunları söz konusu. Sektörümüz açısından son dönemde üst üste yaşadığımız kusursuz fırtınalar, adeta bir kasırgaya dönüşmüş durumda. İşte tam da böyle bir ortamda Petroleum, ulusal, uluslararası, kamu, özel sektör, bayiler ve paydaşlar olmak üzere sektörümüzün tüm taraflarını üç gün süreyle buluşturdu. Sektörün tüm paydaşları fuar boyunca karşılıklı olarak sıkıntılar, çözüm yolları, yeni teknolojiler gibi birçok konuda bilgi alışverişinde bulundu. Petroleum Istanbul her zaman önemli bir platformdu. Ama bu kez çok daha değerli bir buluşma oldu, misyonunu daha da başarılı ve yararlı bir şekilde gerçekleştirdi” değerlendirmesinde bulundu.

“Büyümeye yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz”

Şiper, Petrol Ofisi’nin çok önemli bir misyonla kurulduğunu kaydederek “Petrol Ofisi; ilk günkü ruh ve felsefesi, liderlik misyonu ve tüm azameti ile en zorlu koşullarda dahi tüm faaliyetlerini kesintisiz ve başarılı olarak sürdürmeye, sektörüne örnek olmaya, ülkesine katkı sağlamaya devam ediyor. Güçlü adımlarla büyümeye yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Pandemi koşullarında da durmadık aksine bayi ağı olarak, pazar payı olarak büyüdük, liderliklerimizi sürdürdük, yatırımlarımızda herhangi bir duraksama olmadı” diye konuştu.

“Petrol Ofisi olarak yine bu yoğun ilginin odağında yer aldık”

Gerçekleştirdikleri teknoloji yatırımlarının neticesi olarak fuarda Petroleum ve Petrol Ofisi standının yoğun ilgi gördüğünü belirten Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral, “Sektörün tüm paydaşlarının yanı sıra binlerce bayinin de katıldığı fuar yoğun ilgi gördü. Petrol Ofisi olarak yine bu yoğun ilginin odağında yer aldık. Fuarda en çok ilgi çeken konuların başında ise akaryakıt dışı satışlar oldu. Petrol Ofisi olarak MarketPlus konseptimizi öne çıkardık. Yenilenen tasarım ve içeriği ile MarketPlus konseptimizin yanı sıra özgün lezzetler sunduğumuz Kap Bi’ Tat markamız, Tchibo, Western Union, hepsiburada, Knorr, Lipton gibi alanlarında öne çıkan markalarla geliştirdiğimiz iş birliklerimiz, yenilenen sadakat programımız Positive Card ve Petrol Ofisi mobil uygulamamız da, ziyaretçilerimizin en çok ilgilendiği konular arasında yer aldı. Ayrıca, elektrikli araçlar için özel geliştirdiğimiz e-POwer ve istasyonlarımıza kurduğumuz güneş panelleri projemiz s-POwer markamızı da fuarda sergiledik” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir