Silikon Vadisi’nde danışmanlık şirketi kurdu

Teknoloji alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren iş insanı Hakan Köstepen, Silikon Vadisi’nde H&K Ventures adıyla danışmanlık şirketini kurdu.

Alanında önde gelen markalarda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan iş insanı Köstepen, Amerika’da Silikon Vadisi’nde H&K Ventures adıyla kendi danışmanlık şirketini kurdu.

Dünyanın birçok noktasında hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere destek olduklarını kaydeden H&K Ventures’in kurucusu Hakan Köstepen, “Endüstri 4.0’ın sıkça konuşulduğu dönemde bizler, Hareketlilik 4.0’ı konuşuyoruz. İnsanın, bilginin, enerjinin ve nesnenin hareketini konuşarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Girişimcilerin odaklanmaları gereken en önemli husus uzun vadeli planlar olmalı.” ifadelerini kullandı.

Teknoloji alanında kartlar yeniden dağıtıldığını, doğru fırsatları yakalamak için doğru zamanı beklemek ve küresel düşünmek gerektiğini belirten Köstepen, bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birinin patent olduğunu ve Türkiye’de bunun için gerekli alt yapıyı kurduklarını dile getirdi.

“İş birliğinin hayata geçirileceği ülkeler bağlamında bir sınır yok”

Köstepen, Silikon Vadisi’nin önemli bir gelişim üssü olduğunu belirterek “Silikon Vadisi inovasyonun kalbinin attığı yer. Teknoloji transferi ve ortak yatırımlar konusunda Türkiye’nin stratejik açıdan ne kadar önemli bir ülke olduğu, içinden geçmekte olduğumuz şu dönemde bir kez daha ortaya çıktı. Bu durum Türkiye’deki girişimcilere pek çok fırsat sunuyor. Bu fırsatları hem Silikon Vadisi’ndeki teknolojileri Türkiye’ye hem de Türkiye’deki teknolojileri Silikon Vadisi’ne transfer etmek şeklinde düşünmek gerekir. Hatta iş birliğinin hayata geçirileceği ülkeler bağlamında bir sınır da yok. Ülkemiz, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. Bunun için girişimlerin, yatırımcıların önünün açılması, onlara gerekli teknik ve hukuki alt yapının, hizmetin güven verici bir şekilde sunulması gerekiyor. Biz de bu amaçla yola çıktık” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir