TAV üst yönetiminde değişiklik

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları Holding’de üst düzey görev değişiklikleri yaşandı. Değişiklik ile Sani Şener, 1 Mayıs itibarıyla CEO’luk görevini Serkan Kaptan’a devredecek.

Uzun süredir TAV’da, CEO’luk görevini sürdüren Sani Şener’in 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam edeceği ve CEO’luk görevini Serkan Kaptan’a devredeceği kaydedildi.

TAV’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin kurucu ortağı ve kuruluşundan bu zamana kadar İcra Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Sani Şener, Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu.

Yine açıklamada, TAV’da kuruluşundan itibaren iş geliştirme, strateji ve pazarlama alanında yöneticilik yapan ve 2016 yılı itibarıyla da İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı’nı sürdüren Serkan Kaptan, 1 Mayıs 2022 itibariyla İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandı. Yine görev değişikliklerinin devamı olarak Franck Mereyde Murahhas Aza, CFO Burcu Geriş de İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

TAV’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, son 25 yılda havalimanı işletmeciliği sektöründe tüm dünyada tercih edilen bir marka yarattıklarını belirtti.

Şener, İstanbul Atatürk Havalimanı yap-işlet-devret projesiyle kurulan TAV’ın bugün sekiz ülkede 15 havalimanından oluşan bir portföyü yönettiğini kaydederek, “Bugün şirketimizin geleceğini şekillendirecek ve uzun zamandır üzerinde çalıştığımız kurumsal değişiklikleri açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Şirketimizin kuruluşundan itibaren her kademede önemli sorumluluklar üstlenen ve son altı yıldır İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Serkan Kaptan, 1 Mayıs itibariyle İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek. Franck Mereyde Murahhas Aza, CFO Burcu Geriş de bu görevini de sürdürmek üzere İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Yeni üst yönetim ekibimiz TAV’ın orta ve uzun vadeli büyüme hedeflerini gerçekleştirmek üzere liderlik edecek. Önümüzdeki dönemde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak şirketin stratejisi ve ilişkilerinde destek vermeyi sürdüreceğim” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir