Yemeksepeti’nin YEBO’ları göreve başlıyor

Yemeksepeti’nin ‘otonom teslimat robotları’ YEBO’lar, Caddebostan’da göreve hazır. Yemeksepeti, otonom teslimat robotu YEBO’ları hizmete sokarak bir ilki daha Türkiye’ye kazandırıyor.

YEBO’lar, teslimat süreçlerinin akıllı, hızlı, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Delivers.ai iş birliğiyle geliştirildi. 5 Mayıs itibariyle İstanbul Caddebostan’da hizmete girecek olan YEBO’lar zamanla bütün Türkiye’ye çapında görev yapacak.

“Öncelikle Caddebostan’da görev yapacaklar.”

Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, en son teknolojik trendler ve kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir inovasyona daha imza atarak sektöre bir ilki daha kazandırmış oldu. YEBO (Yemek Robot) adı verilen robotlar, başlangıç olarak Caddebostan’da kullanıcıların ihtiyaçları için görev yapacaklar.

Yemeksepeti ve Delivers.ai iş birliği ile hayata geçirilen YEBO’lar, hızlı, akıllı ve sürdürülebilir bir teslimat modeli sunuyor. YEBO’lar, sahip olduğu otonom sürüş ve hassas navigasyon teknolojisi ile de online sipariş süreçlerine yeni bir soluk getiriyor.

“Akıllı ve hızlı olduğu kadar güvenli bir hizmet sunuyor”

Yemeksepeti ekibi, Caddebostan’da sipariş veren kullanıcılara YEBO’yu deneyimleme seçeneğini sunuyor. Yemeksepeti’nin otonom gönderim teklifini kabul eden kullanıcılara e-posta üzerinden bir kod gönderiliyor. Eşzamanlı olarak YEBO, ilgili restorandan aldığı siparişi kullanıcı adresine götürüyor. Kullanıcı, YEBO üzerindeki sisteme kodu girerek siparişine hızla ve güvenle ulaşıyor.

YEBO’ların haznesi özel malzemeler ile tasarlandığı için yemek sıcaklığını uygun seviyede tutarak siparişlerde deneyim mükemmelliğine katkı sağlıyor. Değiştirilebilir batarya sistemi sayesinde operasyonların kesintisiz sürmesine olanak tanıyor. 15 cm’e kadar kaldırım tırmanabilen ve zorlu yol koşullarında dahi operasyonu gerçekleştirebilen YEBO’lar akıllı ve hızlı olduğu kadar güvenilir ve güvenli bir hizmet sunuyor. İhtiyaç duyulan durumlarda ise manuel kullanıma geçiş yapılıyor.

Türkiye’nin ilk yemek sipariş platformu olan Yemeksepeti, 21 yıldır kullanıcıları için geleceğin teknolojileri ve yeniliklerini sunuyor. Bu kapsamda artırılmış gerçeklik, yapay zeka, robotik teknolojiler gibi yeni nesil alanlara sürekli yatırımlar yapan Yemeksepeti’nin Delivers.ai iş birliği ile sunduğu YEBO’lar yeni bir ilk olarak 5 Mayıs 2022 itibarıyla hizmet verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir