Yıldız Holding’den 291 milyon dolarlık ‘atıştırmalık’ ihracatı

Yıldız Holding, 2021 yılında Ülker Bisküvi çatısı altında atıştırmalık alanında 291 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakamın, 100 milyon dolarlık bölümü ise sadece Godiva, McVitie’s ve Flipz gibi global markaların ihracatından geldi.

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi çatısında Ülker markalı ürünlerin yanı sıra Godiva, McVitie’s, Flipz gibi global atıştırmalık markalarını Türkiye’de üretip dünyanın dört bir yanında tüketicilere ulaştırıyor. Covid-19 Pandemisinin zorlu şartlarına rağmen 2021 yılında Ülker Bisküvi çatısı altında atıştırmalık alanında 291 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

“Gıda sektörüne liderlik ediyoruz”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, Türkiye’nin üretim ve ihracat merkezi konumunu her geçen gün daha da güçlendirdiğini kaydederek “İşlerimizin merkezi olan ülkemizde özellikle Ülker Bisküvi’yle gıda sektörüne liderlik ediyoruz. Atıştırmalık alanında fabrikalarımızdaki yeni teknoloji yatırımlarımızla Türkiye’yi global markalarımızın üretim üssü haline getirdik. Ürünlerimizi dünyanın dört bir yanında ‘Made in Türkiye’ etiketiyle tüketicilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ürünlerimiz, dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırıyor”

Atıştırmalık ürünleriyle aralarında Amerika, İngiltere, Hollanda, Çin, Kenya, Avustralya, Madagaskar ve Gana’nın da yer aldğı 100’ün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Ali Ülker “Örneğin, tüketicilerin kısa sürede beğenisini kazanan McVitie’s Jaffa Jonut kek Türkiye’deki Ar-Ge merkezimizde geliştirildi. Karaman’daki fabrikamızda üretip İngiltere’ye gönderiyoruz. Silivri fabrikamızda Godiva markası altında Domes, çikolata kaplamalı bar, tablet çikolatalar, market serisi gibi geniş bir portföyde üretim yapılıyor. Burada ürettiğimiz ürünleri başta ABD, Japonya, Bileşik Arap Emirlikleri olmak üzere 27 ülkeye ihraç ediyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz Godiva’lar dünya marketlerinde yerini alıyor. Gebze, Topkapı, Silivri, Karaman ve Ankara’daki fabrikalarımızda üretilen global markalı ürünlerimiz, dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırıyor. Diğer yandan fabrikalarımızın verimliliği, üretim kabiliyetleri çok gelişmiş olduğu için bize global anlamda önemli bir rekabet avantajı da sağlıyor. Tüm çabamız yatırımlarımızla, üretimimizle, istihdamımızla, ihracatımızla ülkemize katkı sağlamaya devam edip, en iyi şekilde ülkemizi temsil etmek” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir