45 lüks mobilya firması online platform kurdu

45 mobilya firması tarafından bir araya gelerek kurulan e-ticaret platformu Moleron, 67 şehre hizmet verirken yakın zaman içinde bu sayısı 81’e çıkarmayı hedefliyor. Avrupa’ya da satış yapmayı hedeflediklerini söyleyen Moleron Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karabacak, “Yılsonuna kadar 100 firmaya ve 55 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Günümüzde, tüketicilerin mobilyalarını geçmişe oranla daha sık değiştirmesi, dairelerinde rahat olma ihtiyacıyla birleşen estetik nedenlerin yanı sıra online alışverişin benimsenmesi de mobilya sektörünün sürekli olarak büyümesinde katkıda bulunuyor.

Online mobilya sektöründe faaliyet gösteren e-ticaret sitelerinin sayısını her geçen gün artarken bunlardan biri de Moleron oldu. Moleron’u rakiplerinden ayıran ise ‘lüks mobilya’ satışına odaklanması, müşterilerine ücretsiz kurulum ve sevkiyat imkânı sunması olarak görülüyor.

Moleron Platformunu, 45 lüks mobilya firmasının bir araya gelerek kurduğunu kaydeden Moleron Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karabacak, “Türkiye ile birlikte Avrupa’ya da satış yapmayı hedefliyoruz. Şu an Türkiye’de 67 şehre hizmet verilirken yakın zamanda 81 hizmet verme planımız var” dedi.

Yılsonuna kadar 100 firmaya ulaşmak istiyoruz

Karabacak, Türkiye’de mobilyanın işleyiş şeklinde değiştirmeyi hedeflediklerini kaydederek “Şu anda 45 firma ile yola devam ediyoruz. Yılsonuna kadar 100 firmaya ulaşmak istiyoruz. Türkiye’deki toplam ciromuz 55 milyon dolar civarında. Bunu 100 milyon dolara çıkartmayı planlıyoruz. 81 ile yayıldıktan sonra Avrupa’ya yayılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hem lojistiği hem de kurulumunu kendimiz yapacağız

Türkiye’nin her noktasına ‘ücretsiz kurulum ve sevkiyat’ imkânı sunduklarını kaydeden Karabacak, “İnsanlar internetten almaya cesaret edemediği lüks mobilyaları bu platform ile gönül rahatlığı ile alabilecekler. Avrupa’da yaşayan vatandaşlar için de projelerimiz var. Ekipler oluşturduk. Bu ekipler araştırma yapıyor. Onlara göre özel ürünler tasarlamak istiyoruz. Çok yakında hem lojistiği hem de kurulumunu kendimiz yapacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir