İpek Mekik Halı, 7 milyon dolarlık makine yatırımı yaptı

Akrilik halı üretimi sektörünün önde gelen markaları arsında yer alan İpek Mekik Halı, 7 milyon dolarlık makine yatırımı yaptı.

İç piyasada örnek bir marka olduklarını belirten İpek Mekik Halı Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Ceyhan, üretimlerinin % 75’ini iç piyasaya, % 25’ini de ihracata sunduklarını bildirdi.

Ceyhan, 7 milyon dolarlık yatırımla 4 yeni makine ile üretim kapasitelerini artırdıklarını kaydederek “İleriki dönemde ihracattaki payımızı da artıracağız. Marka olarak kendimizi sürekli yeniliyor, yeni yatırımlar yapıyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için ürün çeşitliliğimizi artırdık. Artırmaya da devam ediyoruz” dedi. 

Son yatırımla birlikte istihdamı da 400’e çıkardıklarını belirten Ceyhan, “İç piyasadaki gücümüzü artırmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin her noktasına ulaşmaya çalışıyoruz. Yeni yatırımlarımızla kendimizi sürekli yenileyerek gücümüze güç katıyoruz. Müşterinin memnuniyetini karşılamak adına hiçbir şeyden kaçınmadan bütün yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.  

Sektörü bir araya getirdi

Yeni ürünlerini de tanıttıkları gecede, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen firma ve misafirlerine Gaziantep’in kültürel yapısını da anlatma fırsatı yakaladıklarını belirten Ceyhan, “Uzun yıllardan sonra fuarlar dışında sektörü bir araya getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Renkli ve bir Türkiye mozaiğinin oluştuğu gece oldu. Yarım asrı geçen bir süredir faaliyetlerini sürdüren şirketimizin hedeflerini ve önümüzdeki dönem yol haritası hakkında bayilerimizi ve katılımcılarımızı bilgilendirdik.  Tecrübe ve geçmişimizden aldığımız güçle, ürün çeşitliliğimizi ve yeni modellerimizi tanıttık. Etkinliğimize katılan tüm davetlilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 Sektörü bir araya getirdi

İpek Mekik Halı, Domotex Turkey Fuarı kapsamında ürünlerini tanıtmak amacıyla kente gelen bayilerini ve fuar ziyaretçilerini muhteşem bir gecede ağırladı. Sektörün bir araya geldiği gecede, İpek Mekik Halı’nın uzun yıllardan bu yana ticari ilişkileri bulunan firmalarla sohbetler gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir