Makim Makine, yatırımcıdan yoğun ilgi gördü

Hassas döküm alanında Türkiye’nin öncü firmalarından Makim Makina Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş’nin 9-10 Haziran 2022 tarihlerinde Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen halka arzına yoğun yatırımcı talebi geldi. Hisselerinin yüzde 32,14’ü halka arz olunan Makim Makina, 8,80 TL fiyattan sabit fiyat yöntemiyle başarılı bir arzla yatırımcılara sunuldu. Yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 4,76 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise nihai tahsisat tutarının yaklaşık 6,33 katı talep geldi.

Geçiş Kontrol Sistemleri ve Hassas Döküm alanlarında faaliyet gösteren Makim Makina’nın halka arzı, yoğun yatırımcı ilgisiyle başarılı bir şekilde tamamlandı. Makim Makina’nın ortağı olan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin (KOBİ Girişim) 18.000.000 TL nominal değerli payı, 8,80 TL fiyattan sabit fiyat yöntemiyle, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş liderliğindeki konsorsiyum aracılığı ile başarılı bir arzla yatırımcılara sunuldu.  

Halka arzda; yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 4,76 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise nihai tahsisat tutarının yaklaşık 6,33 katı talep geldi. Buna göre, Makim Makina’nın halka arz büyüklüğü 158.400.000 TL oldu. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Makim Makina, MAKIM koduyla Borsa İstanbul’da 17 Haziran Cuma günü işlem görecek.

“Makim Makina olarak yeni yatırımcılarımızla daha güçlüyüz”

Makim Makina Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin İleri, halka arzın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Bu süreçte şirketimize, bize inanan ve büyüme yolculuğumuzda bizimle olmayı seçen, şirketimizin ortağı olmayı tercih eden tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederim. Bundan sonraki her sürecimizde değerli yatırımcılarımızın bize verdiği güçle şirketimizi daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

“Haklı bir gurur yaşıyoruz”

Makim Makina’nın ortağı olan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin Genel Müdürü Süleyman Yılmaz  da Makim gibi önemli bir şirketi sermaye piyasasına kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Yılmaz, “Çağımızın en büyük katma değer üreten sektörlerinden hassas döküm sektörünün Borsa İstanbul’un büyümesine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle Makim’in halka arz sürecine kadar uzanan başarı öyküsü içerisinde yer almaktan ötürü çok memnunuz. Makim’e yoğun ilgi gösteren tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir