Altınay Robot’tan yeni ‘Teknoloji Merkezi’

Yatırımlarını sürdüren Altınay Robot Teknolojileri yeni Teknoloji Merkezi projesinin duyurusunu yaptı.

Altınay Robot Teknolojileri; Türkiye’nin ilk sanayi robotunu üreterek gerek Makine sektörüne, gerekse ülkemizin teknoloji gelişmişliğine katkı sundu. Türkiye’nin ilk ve en büyük Robotik Otomasyon Firması olan Altınay Robot Teknolojileri’nin, 2018 yılında AYOSB’de T.C. Sanayi Bakanlığı’nın onayı ile kurduğu Ar-Ge merkezi, faaliyette olan ilk 1000 Ar-Ge Merkezi içerisinde tescil edilerek yeni ürün ve sistemler üzerine Ar-Ge çalışmaları yapıyor.

Altınay Robot Teknolojileri Genel Müdürü Ömer Eren, son teknoloji ürünlerin sunulacağı teknoloji merkezinin 2023 yılında faaliyete geçeceğini belirterek “Bu binamızda faaliyetlerimizi birleştirecek hem otomotiv ve genel endüstrideki anahtar teslimi projelerimizi sürdürecek hem üretim altyapımızı kuvvetlendireceğimiz planları hayata geçirecek hem de araştırma geliştirme faaliyetlerimiz için teknik altyapısıyla da uygun mekânlar yaratacağız” diye konuştu.

Eren, proje kapsamında yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak ‘’Burada paydaşlarımızın da bizimle beraber tüm teknolojileri keşfedecekleri bir süreçle ilerletmeyi umuyoruz. Bizimle beraber fikirleri geliştirebilecekleri, istek, ihtiyaçlarını paylaşacakları yeni ilhamlarla çalışmaları ve geleceği şekillendirmelerini istiyoruz. Her zaman konuşulan “kazan kazan” anlayışını tam olarak sanayiye yaymak ve birlikte gelişmenin önünü açmak istiyoruz. Burada görev aldığımız asıl önemli nokta ise, teknolojiye paydaşlık edecek taraflar, teknoloji şirketleri, sanayideki güçlü üretim hedefleyen değerli müşterilerimiz ve temellerimizi oluşturan değerli üniversitelerimizle, ortak çalışmalar ve sonucunda katkılar oluşturabileceğimiz bir ortak merkez hayal etmemizdir” ifadelerini kullandı.

Altınay Robot Teknolojileri Genel Müdürü Ömer Eren, projenin lokasyonu ve içeriği ile ilgili olarak ‘’Altınay Robot Teknolojileri Yeni Teknoloji Merkezi, İstanbul’a çok daha yakın olan Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. Yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde, 20 bin metrekareye yakın kapalı kullanım alanına sahip olacağız. Bildiğiniz gibi şu anda 2 ayrı yerleşkede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birincisi şirket merkezimiz olarak kullandığımız Serbest Bölge içindeki binamızken, diğeri de buraya 5 km uzaklıkta Ar-Ge Merkezi olarak hizmet veriyor. Mevcut bu iki tesisimizi seneye inşallah birleştirmiş olacağız. Yazın başlayacağımız inşaat faaliyetlerimizi en kısa sürede tamamlayarak, tüm ekiplerimizle birlikte yeni yerimize geçmek istiyoruz. Tüm hazırlıklar bizi ve ekiplerimizi daha da heyecanlandırıyor, sürecin tamamlanması için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir