eBay, GittiGidiyor’u kapatma kararı aldı

ABD’li alışveriş platformu eBay, Türkiye pazarında faaliyet gösteren iştiraki GittiGidiyor’u kapatarak Türkiye’deki faaliyetlerine son verme kararı aldı.

eBay, Türkiye iştiraki GittiGidiyor’u kapatma kararı aldı. Satıcılar platforma artık yeni ürün listeleyemezken, 18 Temmuz’da da müşterilerin ürün satın almaları sona erecek. Müşteri Hizmetleri ise 30 Eylül’e kadar kullanıcılara yardımcı olmayı sürdürecek.

eBay’dan yapılan açıklamada, 2011 yılında GittiGidiyor’un çoğunluk hissesinin satın alındığı ve şirketin bağımsız bir platform olarak işletildiği belirtildi. eBay’in ticari operasyonlarını küresel ölçekte düzenli olarak gözden geçirdiği aktarılan açıklamada, “eBay, bu zor fakat stratejik kararı pazardaki rekabet dinamiklerine dayanarak almıştır. eBay, platformun taşınmasına yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın iş birliği içinde çalışacak ve günün ilerleyen saatlerinde onlarla daha ayrıntılı bilgi paylaşacak” ifadelerine yer verildi.

20 Haziran 2022 itibarıyla satıcıların yeni ürün listeleyemeyeceği belirtilen açıklamada, “18 Temmuz’dan itibaren alıcılar yeni satın alımlar yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar GittiGidiyor’daki ‘Hesabım’ sayfalarına 5 Eylül 2022’ye kadar erişim sağlayabilecek. GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek veya tüm yıla ait sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay’in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı ile katkıda bulunmuştur” paylaşımı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir