“En önemli hedefimiz global bir markaya dönüşmek”

2022 ile beraber global bir marka olma hedefi ile daha kararlı ilerlemeye başladıklarını belirten Mehmet Ertan Erdoğan, yıl sonuna kadar Dubai ve Londra ofislerini açıp hizmetlerini doğrudan Avrupa ve Orta Doğu’ya taşıyacaklarını ve geliştirdikleri ürünlerle yurt dışında ciddi bir ivmelenme beklediklerini söyledi.

ITserv’in temelleri 2012 yılında CEO Mehmet Ertan Erdoğan tarafından atıldı. Pazarda güçlü bir sistem entegratörü ve servis firması eksikliği olduğunu gören Erdoğan, bağımsız ve iyi bir entegratör kurmak için harekete geçerek ITserv’ü kurdu. ITserv ile sektöre pek çok yenilik kazandıran Erdoğan, ardından ITBackup ve ITCloud gibi iki önemli kuruluşla beraber hizmetlerini genişletti.

İstanbul ve Ankara bölge müdürlüklerinin yanında Türkiye’nin dört bir yanındaki servis ağları ile müşterilere ulaşan firma, sahip olduğu ISO ve TSE standartları ile sektöre uzmanlığını yansıtıyor.

Firmanın müşteri portföyü ile alakalı “Türkiye’nin ilk beş 500 firmasından birçoğu ile çalışma halindeyiz. Pek çok farklı sektörden yurt dışındaki firmaların Türkiye’deki temsilcileri ve Türkiye’nin önemli sanayi ve önde gelen kuruluşlarının birçoğu ile çalışıyoruz. Hepsinin alt yüklenicisi olarak sistem sağlıyoruz, bu sayede işletmelerin en sağlıklı biçimde çalışmalarına ve ayakta kalmalarına vesile oluyoruz” diyen, ITserv CEO’su Mehmet Ertan Erdoğan, öne çıkan tarafları ile ilgili olarak “ITserv, IT sektörüne yönelik geliştirdiği yazılımlarla beraber; işletmelerin ihtiyaç duyduğu çözümleri A’dan Z’ye kendi kadrosunda verebilen, satış, kurulum, projelendirme, bakım destek ve yazılım hizmetleriyle müşterilerin bütün ihtiyaçlarını tek bir merkezde çözebilen güçlü bir kuruluş” ifadelerini kullandı.

“2022’yi sıçrama yılımız olarak görüyoruz”

 İşleri dövizle yürüten bir kurum olduklarından 2021’deki kur dalgalanmalarından az da olsa etkilendiklerini belirten Erdoğan, buna rağmen geçtiğimiz yılı yüzde 38 büyümeyle kapattıklarını söyleyerek “2022’yi sıçrama yılımız olarak görüyoruz. Bu yıl hayata geçireceğimiz çok önemli projelerimiz var. 2022 yılında hem yazılımlarımız hem donanımlarımız hem de verdiğimiz hizmetlerle beraber çıtamızı çok daha yukarı taşıyacağımızı söyleyebilirim. Bu da bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmaya devam edecek.”

Pandeminin ITserv’ü olumlu yönde etkilediğini ifade eden Erdoğan, bu sürecin aynı zamanda kendileri için bir test olduğunu söyledi ve devam etti: “Pandeminin ilk senesinde yaklaşık olarak yüzde 100’e yakın bir büyüme gerçekleştirdik ve müşterilerimizin tamamı uzaktan çalışma döneminde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Bunu da kendi açımızdan önemli bir başarı kriteri olarak görüyoruz. Pandeminin sona ermeye başladığı bu senenin ilk çeyreğinden itibaren daha iyi bir yıl geçireceğimizi söyleyebilirim” diye konuştu.

Erdoğan, markanın yurt dışındaki projeleri ilgili olarak “ITserv olarak yurt dışında da hizmet veriyoruz. Daha önce Avrupa’da ve Türki Cumhuriyetlerde çalışmamız oldu. Aynı zamanda Katar’da da projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Özellikle Türkiye kökenli globalde hizmet veren firmaların da çözüm ortağı olarak daha önce Portekiz’de iki veri merkezi kurulumu gerçekleştirdik. Aynı müşterimizin Ekvador’daki merkezine de hizmet veriyoruz. Katar’da yerel sistem entegratörleriyle, müşterilerle çalışıyoruz. Birçok projenin içerisindeyiz. Hem kendimiz direkt olarak Katar’da varız hem de Türkiye’de yer alan önemli teknoloji firmalarının ülkedeki alt yükleniciliğini yaparak birçok kuruma teklif üretiyoruz. Yurt dışı projelerle de büyümeye devam edeceğiz” paylaşımında bulundu.

“Yurt dışında ciddi bir ivmelenme bekliyoruz”

 Erdoğan, 2022 ve sonrası için yapmayı planladıkları yatırımlar ve ajandalarındaki konular ile ilgili olarak “2022 için en önemli hedefimiz global bir markaya dönüşmek, bu sebeple yıl sonuna kadar Dubai ve Londra ofislerimizi açarak hizmetlerimizi Avrupa ve Orta Doğu’ya doğrudan ulaştıracağız. Sahip olduğumuz yazılım ve çözümlerimizle yurt dışında ciddi bir ivmelenme bekliyoruz.

ITserv Teknoloji Hizmetleri, öncelikle entegrasyon dünyasına yönelik yazılımlar geliştiriyor. Ancak bu hizmet ağını çok daha farklı kollara da taşımaya kararlıyız. Bu noktada asıl itici güçlerimizden biri Türkiye’deki ilk yerli ve milli izleme yazılımını geliştirip, yerli ve milli ürün sertifikasını alarak bunu pazara sunmamız oldu. Birçok müşterimizde ITOC yazılımımızı konumlandırıyoruz ve ITOC’la beraber farklılaşıyoruz. Yakın zamanda bir servis masası yazılımını bitireceğiz. Şu anda iç sistemde ve bazı müşterilerimizde kullanmaya başladık. Müşterilerin geri dönüşlerinden pazarda çok rekabetçi bir yer edineceğini görüyoruz. Aynı zamanda sektöre yönelik birkaç yazılım planımız daha var. Bunların temellerini de attığımızı söylemek isterim. İlerleyen günlerde duyurusunu yapacağız.

Şu anda 60 kişinin üzerinde istihdama sahibiz. İstihdam artırma planımız da bulunuyor. Her ay yeni arkadaşlar kadromuza katılıyor. İstanbul ve Ankara için hem satış hem de servis ayağımızda kadromuzu her geçen gün genişletiyoruz. 2022’de de bu sayının çok daha fazla artacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en iyisi

 2021 yılı içerisinde birçok başarılı projeye imza attıklarını kaydeden Erdoğan, “Fakat en büyük başarımız, stratejik iş ortağımız ve Türkiye’deki tek yetkili servis merkezi olduğumuz Veeam yedekleme yazılımının 2021 yılı içinde dünyadaki en iyi servis firması seçilmemizdi. Tüm dünyadan 200’den fazla yetkili servis iş ortağının katıldığı bir platformda dünyanın en iyisi olmak ve bu ödülü Türkiye’ye getirmek gerçekten büyük bir gururdu. Bu da nasıl bir yetkinliğe sahip olduğumuzun en önemli göstergesi diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir