“İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde büyüyeceğiz”

Pandemi ve beraberindeki ekonomik kriz ile kiralık ve sanal ofislere ilginin arttığını belirten Alf G. Moufarrige, küreselde kapattıkları ofislerin yerine yenilerini açtıklarını ve gelecek aylarda İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde büyüyeceklerini belirtti.

Servcorp CEO’su Alf G. Moufarrige, 43 yıl önce Avustralya’da dünyanın ilk paylaşılan esnek ofis şirketini kurduğunda, sektörün kısa zamanda bu kadar hızlı gelişeceğini öngörmüş olmalı. Bu nedenle, Servcorp’u rakiplerinden ayıran en önemli özelliklere yoğunlaşarak, sektörün en büyüğü değil, en prestijli ve teknoloji altyapısı bakımından en güçlüsü olmayı amaç edindi.

Servcorpe, bu prensip doğrultusunda sanal ofis, hazır ofis ve ortak çalışma alanı hizmetleri ile 43 yıldır dünyanın en prestijli binalarında, müşterilerinin ofislerine harcadıkları enerji ve parayı minimuma indirerek, hızla büyümelerine yardım ediyor.

Şirketin CEO’su Alf G. Moufarrige, Servcorp’u farklı kılan en önemli özelliklerin özenle seçilmiş ve eğitilmiş destek ekipleri, profesyonel kurumsal resepsiyonistleri, eşsiz teknoloji altyapısı ve değerli müşteri topluluğunu vurgulayarak “Çalışanlarımızı beş yıldızlı hizmet kalitesi için sürekli olarak eğitmeye ve onlara yatırım yapmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin telefonlarını cevaplayan kurumsal resepsiyonistlerimiz en az iki dil biliyor ve çağrı yönetimi konusunda profesyonelleşmiş kişiler.

Teknoloji altyapımızdan bahsedecek olursak, Servcorp, BT altyapısına oldukça yüksek yatırımlar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Bu yatırımlar dünya çapında yapılan yarışmalarda değerlendirildi ve Deloitte tarafından bilişim altyapısı en başarılı ilk 50 şirket listesine girdik. İnternet altyapımızda ham fiber kullanıldığından kapasite anında 1 GB’a yükseltilebiliyor. Servcorp küresel ağı yüzde 99,99 oranında sürekli bağlantı sağlıyor ve optimum performans, kusursuz servis kalitesi için altyapımız 100’ün üzerindeki IT ekibi tarafından 7/24 gözlemleniyor. Bu sayede müşterilerin internetleri en yoğun anlarda bile asla yavaşlamıyor. Ayrıca müşteriye özel VLAN ayrımı ve şirketlere özel hazırlanan güvenlik duvarı sayesinde veri güvenliği her zaman emin ellerde. Son olarak cloud değişimi, yönetimi ve desteği ile dünya devi müşterilerimizle birlikte aynı hizmeti alabiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“Mevcut durum sektörün ivmelenmesini sağladı”

Son dönemlerde artan maliyetler sebebiyle sektörün hızlı bir ivmelenme yakaladığını kaydeden Moufarrige, “Gerek büyük ölçekli şirketler gerekse küçük şirketlerin önceliğinin maliyetleri azaltmaya yönelmesi ile paylaşımlı ofisler ve sanal ofisler büyük ilgi görmeye başladı. Bunun en önemli nedenlerini firmaların artan kira, kurulum ve personel maliyetlerinden etkilenmeden, uzun dönem taahhütler altına girip risk almadan şirketlerinin varlıklarını maliyetlerini kontrol altında tutarak sürdürülebilme isteği olarak özetleyebiliriz” dedi.

2022’nin ilk çeyreğini ve yılın kalanı için planlarını aktaran Moufarrige, “İki yıl süren pandemi nedeniyle globalde kapatmak zorunda kaldığımız lokasyonların yerine yenilerini açmaya başladık. Esnek çalışma alanlarına artan talep ve İstanbul’a yatırım yapmak için gelen yabancıların yoğunluğu, 2022’nin ilk çeyreğinin, artan maliyetlere rağmen kazançlı geçmesine neden oldu. Önümüzdeki aylarda öncelikle İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde büyümeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir