Ticaret ağındaki ülke sayısını 70’e çıkardı

Züccaciye sektöründe Avrupa’nın ilk ve tek bambu üreticisi olan Bambum, 3 bin 500 çeşit ürün gamıyla, 2 binden fazla satış noktasında kullanıcılarıyla buluşuyor.

2022’nin ilk 6 ayına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bambum Genel Müdürü A. Selman Yar, Covid-19 Pandemisi sürecinde Çin’de yaşanan tedarik aksaklığını fırsata çevirdiklerini belirterek “2022’de büyüme hedefimizi yüzde 50 olarak belirlemiştik. Buna rağmen yılın ilk 6 ayında yüzde 100 büyüyerek hedefimizin de üzerinde bir başarı elde ettik. Ürünlerimiz bütün e-ticaret platformlarında son derece ilgi görüyor” diye konuştu.

Avrupa’daki bambu mutfak gereçleri pazarının % 82’sini kapsadıklarını kaydeden Yar, “Avrupa ve Amerika kıtaları başta olmak üzere ihracat yaptığımız ülke sayısını 65’ten 70’e yükselttik. Afrika, Kuzey Asya ve Güney Amerika gibi bölgelerdeki pazarlara açılmamızla birlikte ihracatın toplam ciromuzdaki oranı % 30’a yükseldi. Yılın kalan 6 aylık döneminde ihracat ağımızı geliştirerek büyüme oranımızı daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir