Yabancıların Gözü “Türk Coin’i”nde

Kripto paraların son yıllardaki yükselişi ve gördüğü rağbet, ülkemizde de etkilerini göstermeye başladı. Türk Lirası’nın her geçen gün değer kaybettiği Türkiye’de alternatif yatırım aracı arayışında kripto paralar ilgi çekiyor. Sağlam projelerle desteklenen ABGroup Coin (ABGC) de, yabancılardan aldığı yatırımlarla büyümeyi sürdürüyor.

Türkiye’de vatandaşlar tasarruflarının değerini korumaya çalışırken, enflasyonun yükseldiği bir ortamda kripto para kullanımı artıyor. İnsanlar daha küçük yatırımlarla ve daha az sofistikasyon gerektiren şekilde coinlere yatırım yapıyor. Çünkü borsa, gayrimenkul, yabancı para vs. pahalı, güvenilir değil, vergi ve komisyon ücretleri bulunuyor. Türkiye en fazla kripto para işlemi hacminde dünyada 5’inci veya 6’ncı sırada yer alıyor.

Ülkemizde, kripto paralar ile ilgili olarak devletin ve şirketlerin de girişimleri sürüyor. Dünyada da devletlerin daha ılıman yaklaşmaya başladığı sektör, reddedilmekten ziyade keşfedilmeye çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu devletin de dijital para noktasındaki çalışmalarının olumlu bir şekilde sürdüğünü belirtmişti.

Ülkemizde kripto para ile ilgili olarak ilk girişimde bulunan kişiler arasında yer alan AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, çıkardıkları kripto para ile ilgili olarak “Blockchain teknolojisi ile yeni bir dünya kuruluyor ve biz de bu yeni dünyanın oyun kurucularından biri olmak için çabalıyoruz. Değerlenmesi ve yaşam döngüsü tüm projelerimiz ile desteklenerek sürdürülebilir yeni bir ekosistem yaratmayı planlamaktayız. ABGroup Coin tüm sistemin merkezinde. ABGroup Coin, geleceğimizin para birimidir diyebiliriz. Litecoin altyapısını kullanarak yaratılmış; Bitcoin’den 20 kat, Litecoin’den 5 kat daha hızlı bir kripto para. ABGroup Coin, Ab Gorup’un tüm projelerinin ana ve birleştirici unsurudur. Ab Group, ABGroup Coin’in yaşam döngüsünün sürdürülebilir ve sürekli hale gelmesi için var olan projelerin yanı sıra yeni projeler ile de kripto paramızı destekleyecektir” ifadelerini kullandı.

“Projelerimizle şirketimize ve yatırımcılarımıza kâr sağlamaktayız”

ABGCoin’in (ABGC) yatırımcılarına kâr sağlayacak bir yatırım aracı olduğunun da altını çizen Muhsin Bayrak; “Ab Group Coin, tüm kullanıcılarının ekonomik özgürlük ve sürdürülebilir bir hayat için ekosistemi sürekli canlı tutabilecekleri bir kripto para birimi. Tüm bu süreçler ile sürekli değerlenmesi ve gelişimi için de topluluğun desteğine ihtiyaç duyar. Ab Group Coin’in geleceğin saygın ve değerli kripto para birimlerinden birisi olacağına inancımız yüksek ve bunu sağlamak için de sıkı çalışıyoruz. Bu planın tamamında bahsedilen projelerimizle şirketimize ve yatırımcılarımıza kâr sağlamaktayız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir