Beslenme çantalarının helvacıkları Seyidoğlu’ndan

Helva, reçel, tahin-pekmez ve fındık kremasında Türkiye’nin global markası konumunda olan Seyidoğlu Gıda, devreye aldığı yeni tesislerinde çocuklar için helva üretecek.  Ağırlıklı olarak çocukların seveceği ürünler için ek üretim bantları kuran firma ilk etapta 10 milyon adet helvacık adı verilen minik helvalardan üretti.

1980’li yılların başında helva, reçel başta olmak üzere geleneksel lezzetlerin üretimine başlayan Seyidoğlu Gıda, Helva, Reçel, Tahin, Pekmez, Fındık Kreması gibi ürünler başta olmak üzere 4 marka ve 400’den fazla ürün çeşidiyle sofraların vazgeçilmez lezzetlerini tüketiciye sunuyor.

 Yeni üretim tesisleri için 20 milyon TL makine parkuru yatırımına imza attıklarını kaydeden Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Son teknoloji üretim robotlarıyla gençler ve çocuklar için 15 yeni ürün planlıyoruz. Hedefimiz yeni nesillere geleneksel lezzetleri sevdirmek.” dedi

Göksu, fabrikanın devreye girmesiyle birlikte çok sayıda yeni ürün çeşidini üretimine de başladıklarını belirterek “2022 yılı başında devreye soktuğumuz yeni fabrikamız toplamda 50 milyon liraya yakın bir yatırım değerine ulaştı. Ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen yatırımlarımıza hiç ara vermedik. Daha önce üretmediğimiz pek çok ürünü yeni tesiste öne çıkarmak istiyoruz. Bu anlamda özellikle çocuklar ve gençler için Ar-Ge çalışması yapıyoruz. Yerel ve uluslararası lisans anlaşmaları yaparak ürünlerimizi çok daha renkli hale getiriyoruz. Helvacık adını verdiğimiz ve sevimli helva canavarı maskotlarımızla çocuklara ürünlerimizi sevdirmeyi amaçlıyoruz. Fruktoz ve glikoz şurubu kullanmadan ürettiğimiz helvalarımızla çocukların beslenme çantalarında yer almak istiyoruz. Bu sezon için 10 milyon adet helvacık ürettik” ifadelerini kullandı.

Marka olarak hedeflerinin 100 ülkeye ihracat yapmak olduğunu dile getiren Göksu, “Seyidoğlu Gıda olarak global bir gıda markası olma yolunda ihracat pazarlarını çok önemsiyoruz. Bu anlamda fuarlar ürünlerimizi tanıtma ve daha geniş pazarlara ulaştırmada önemli bir araç. Global ve yerel tüm fuarlarda yer almaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir