Exponatura Fuarı Başlıyor

Doğal, organik, sağlıklı ürünler sektörünün Türkiye’deki tek fuarı Exponatura Yeni Nesil Beslenme & Yenilenebilir Kozmetik temasıyla 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör temsilcilerini bir araya getirecek. Organik gıda ve ekolojik ürünler pazarındaki yeni trendlerin geniş bir ürün yelpazesiyle sergileneceği dev fuarda binlerce ziyaretçi ve katılımcı ağırlanacak.

Ürünler Dünyaya Sergilenecek

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 12. kez düzenlenecek olan Exponatura fuarı bu yıl da Türkiye’nin farklı bölgelerinde yetişen şifalı, doğal ve organik ürünler, beslenme ve diyet ürünler, vejeteryan – vegan ürünler, bitkisel kozmetik ve güzellik, doğal tedaviler – bitkisel ilaçlar ve içecekler gibi birçok bitkisel ürün firmasını bir araya getirerek, organik ürünler alanında yapılan çalışmaları dünyaya sergilemek adına katılımcılara yeni fırsatlar sunacak.

Sektör liderlerinin, pazar lideri firmaların temsilcilerinin ve sektörün gelişimine yön veren önemli kurumların bir araya geleceği dört günlük etkinlikte, katılımcılar sağlıklı ürünler endüstrisini büyük ölçüde etkileyen konular hakkında da bilgi sahibi olacak.

Organik Üretici Sayısı Bakımından Avrupa’da 1’inci, Dünyada 8’inciyiz

Pandemiden sonraki en önemli endişenin temel sağlık olduğunu belirterek organik gıda endüstrisinin önemine dikkat çeken Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan ‘’ Organik üretici sayısı bakımından ülkemiz Avrupa’da 1’inci, dünyada 8’inci sırada bulunuyor. Dünyada organik üretime olan ilgi her geçen yıl daha da artarken, organik ürün talebi de hızla yükselmeye devam ediyor. Rekor bir hızla büyüyen organik ürünler pazarında bu senede üreticilerimizi global alıcılarla buluşturarak organik tarımsal ürünlere katma değer sağlamaya devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Sağlıklı Beslenme Bilinci Arttıkça, Doğal Ürünlere Olan Talepte Artırıyor

İnsanoğlunun, beslenme tercihlerinde deyim yerindeyse sessiz bir devrim yaşandığını vurgulayan Aslan ‘’Son yıllarda yükselen tüketici farkındalığı organik ve doğal ürünlere olan talebi artırırken, sektör tüm dünya genelinde rekor hızla büyüyor. Bireyler sağlık konusunda daha bilinçli hale geldikçe, artan sayıda müşteriye hitap edebilmek adına organik ürün üretimi de yükselişine hız kesmeden devam edecektir.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir