Gürbağ Group, ‘Dünyanın En Büyük 250’si arasında

Gürbağ Group, dünya inşaat sektörüne yönelik en köklü ve saygın değerlendirme olan Engineering News Record’un (ENR) ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ 2022 yılı listesinde yer aldı. Gürbağ Group, ENR listesinde 2013 yılından itibaren yer almaya başladı ve bu başarısını 2022 yılında da sürdürdü.

105 yıldır yayın hayatını sürdüren uluslararası inşaat sektörünün en prestijli dergisi ENR’nin (Engineering News Record), müteahhitlik firmalarının merkezlerinin bulunduğu ülkeler dışındaki gelirlerini esas alarak hazırladığı ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ 2022 yılı listesi açıklandı.

Gürbağ Group, bu yıl mühendislik projeleri ve yatırımları ile dünya sıralamasında 181’inciliğe yükseldi. Türkiye’den ödül alan 48 firma arasında yer alan Gürbağ Group adına ödül Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban’a verildi. Bağıban ödülü bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Ödül alanları kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gayretlerin, başarıların ve kazançların artması temennisinde bulundu.

“Listede daha yukarıları hedefliyoruz”

Gürbağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban ödül töreni sonrası yapmış olduğu açıklamada “Gürbağ Group olarak Türkiye ve yurt dışında çeşitli prestij projelerinin yapımını da sürdürüyoruz. Bunlar arasında toplu konutlar, kültür merkezleri, üniversiteler ve okullar, spor kompleksleri, endüstriyel tesisler, askeri tesisler, kamu binaları, su arıtma tesisleri, isale hatları, kanalizasyon hatları, barajlar ve sulama kanalları, yol inşaatı, köprülü kavşaklar, tüneller ve metrolar, beton prefabrik elemanlar ve çelik konstrüksiyon yapılar bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Gürbağ Group olarak her türlü inşaat faaliyetlerinde küresel kaynakların korunmasına, enerji tasarrufuna, iş görenlerin sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Bağıban, “Bu konuda da uluslararası norm ve standartları bünyesinde uygulayarak, dünya ile aynı dili konuşmak amacıyla küresel kalite zinciri içerisinde yerini almak istiyoruz. ENR listesinde Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firmasından biri olma başarısını sürdürmek ve daha iyi konumlara gelmeyi hedefliyoruz. Buradan bizleri destekleyen devletimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir