Kale Kilit, Namık Kemal Üniversitesi ile iş birliğine gidiyor

Yaşam alanlarını güvenli alanlara dönüştüren Kale Kilit ile ülkemizin önemli yükseköğretim kurumlarından Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi arasında üniversite-sanayi iş birliği protokolü imzalandı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer ile Kale Kilit Bakım ve Yatırımlar Grup Müdürü Murat Gül arasında imzalanan protokol kapsamında Kale Kilit, bilimsel ve teknolojik araştırmalarda üniversiteden destek alırken üniversiteye de pratik uygulamalar konusunda destek verecek.

70 yıllık köklü tecrübesini inovatif bakış açısı ve gelişen teknolojilerle harmanlayan Kale Kilit, Ar-Ge çalışmalarına ve üniversite iş birliklerine büyük önem veriyor. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış Ar-Ge merkezi bulunan Kale Kilit, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile bir iş birliği protokolü imzaladı. İmza töreni Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer ile Kale Kilit Bakım ve Yatırımlar Grup Müdürü Murat Gül arasında gerçekleştirildi.

Kale Kilit’in üniversite ile iş birliğini güçlendirme ve uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlama hedefiyle imzaladığı protokol çerçevesinde şirket; mevcut ve yeni projelerinde bilimsel veya teknolojik araştırma konularında üniversiteden destek alabilecek ve üniversiteye gerekli her türlü pratik bilgi akışını sağlayacak. Bir yıl süreyle geçerli olacak iş birliği kapsamında üniversitede lisans, yüksek lisans, doktora programlarında öğrenim gören öğrenciler tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak Kale Kilit bünyesinde çalışabilecek veya staj yapabilecek.

“Gerçek başarıyı yakalamanın yolu yenilikleri takip etmekten geçiyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kale Kilit Bakım ve Yatırımlar Grup Müdürü Murat Gül, “Yüzde 100 yerli sermaye ile üretim yapan Kale Kilit olarak, gerçek başarıyı yakalamanın yolunun katma değerli ürünler üretmek ve yenilikleri takip etmekten geçtiğine inanıyoruz. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış Ar-Ge merkezimizde de inovatif ürünler hayata geçirmeye öncelik veriyoruz. Ar-Ge ekibimiz sayesinde kilit ve silindir portföyümüzü her yıl yeni ve teknolojik ürünlerle zenginleştiriyor, ürün ve sistemlerimizi sürekli güncelliyor ve sağlamlaştırıyoruz. Hayata geçirdiğimiz ürün ve hizmetlerle olası tehlikeleri henüz gerçekleşmeden engellemeyi amaçlıyoruz. Bu anlamda üniversite iş birliklerine de büyük önem ve değer veriyoruz. Ülkemizin değerli üniversitelerinden Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile imzaladığımız protokolün her iki taraf için de çok verimli olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir