Rusya’nın en önemli Pylwood markası UPG artık Türkiye’de…

İnşaat Sektöründe Rusya-Ukrayna savaşının sebep olduğu ithal plywood (kontrplak) dar boğazına sektörün lider markası Baba Yapı” dan son!

Kurulduğu günden bu yana Plywood (Kontrplak) ürünlerinde sektörün lider tedarikçi firması “Baba Yapı” Rusya’nın en önemli plywood markalarından biri olan UPG ürünlerini Türkiye’ye getiriyor. Türkiye’deki inşaatlarda büyük oranda ithal Plywood (kontrplak) kullanılması ve bu sektörde Rusya’nın özellikle Avrupa ülkeleri için çok önemli bir tedarikçi konumda olması, Avrupa’dan Türkiye’ye ürün gelmesini de etkilemekteydi. Dünyanın en önemli Plywood markaları olan Riga, Paged, Sveza, Tulsa, Tekcom, Stiga ürünlerini stoklarında bulunduran ve ayrıca kendi markası olan Kontrafom ürünlerin de müşterilerine fiyat avantajı sunan Baba Yapı UPG markasının da tedariğini sağlamaya başladı.

Doğru Plywood/Kontrplak Seçmek Önemli…

Kontrplak, birden fazla ahşap katmanının birbirine yapıştırılmasıyla oluşturulur. Her katman tanesi, bir sonraki katmana dik olarak yerleştirilir. Bir kontrplak tabakasının dış görünümü kalitesinin derecesini belirler. Beton kalıp sadece en dayanıklı Plywood panelleri ile yapılmalıdır.

İnşaat sektöründe özellikle kalıp kullanımında kullanılan film kaplı UPG Birch plywood, yüksek basınç mukavemetine ve ekonomik olarak çok yüksek bir verimliliğe sahiptir. Portatif, kullanımı ve kurulumu kolay yapısı ile her türden inşaat kalıp sisteminde kullanılabilir ve tamamen düz bir beton yüzeyi sağlar. Suya karşı dayanıklı WBP Fenol tutkal ile preslenen Huş ağacı papelleri sayesinde birçok kez tekrarlı olarak kullanılır. Proje sürecine hız katar ve iş gücü maliyetlerinden tasarruf edilmesine olanak sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir