Türk Ytong’da üst düzey atama

Türk Ytong’da gerçekleştirilen üst düzey atama ile Genel Müdürlük görevine Tolga Öztoprak getirildi. Şirkette 16 yıldır farklı görevlerde yer alan Öztoprak, yeni görevine başladı.

Yapı malzemeleri üretimi sektörünün önemli oyuncusu Türk Ytong’da gerçekleştirilen üst düzey atama ile genel müdürlük görevine Tolga Öztoprak getirildi. Markada 2006’dan bu yana satış müdürü, ürün müdürü gibi görevlerde deneyim kazanan ve 2012’den bu yana Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Öztoprak, 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren Türk Ytong Genel Müdürü olarak atandı.

TED Ankara Koleji ve İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tolga Öztoprak, La Salle Üniversitesi’nde pazarlama uzmanlık dalı ile MBA eğitimini tamamladı. İsveç ve Finlandiya menşeli şirketlerde yapı malzemesi satış ve pazarlaması alanında deneyim kazanan Öztoprak, ABD’de United Concrete Products şirketinde Ürün Satış ve Pazarlama Müdürü olarak 3 yıl görev yaptı.

Amerika’da Yetkin Mühendislik Lisansı için gerekli olan EIT sertifikasına sahip olan Öztoprak, Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA), Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB), Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) gibi derneklerin yönetim kurulu veya komitelerinde görev alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir