‘Tasarruf Evimizde, Gelecek Elimizde’ projesi tamamlandı

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 27 enerji santralinin yer aldığı bölgelerde yaşamını sürdüren kadınlara yönelik düzenlemiş olduğu ‘Tasarruf Evimizde, Gelecek Elimizde’ projesi tamamlandı.

Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde düzenlenen proje ile ilgili olarak Holding’ten gerçekleştirilen açıklamaya göre, aile içerisinde tasarruf yöntemlerinin benimsenmesi ve doğa ile uyumlu bir yaşam tarzının sağlanması konusunda Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait enerji santralleri bölgelerinde yaşayan 2 bin 500 kadına eğitim verildi.

‘Tasarruf Evimizde, Gelecek Elimizde’ projesi kapsamında düzenlenen eğitimler ile katılımcılar, elektrik enerjisi ve suyun akıllıca ve bilinçli kullanımı konusunda bilgilendirilerek hem ev ekonomisine hem de dünyanın ekolojik dengesine katkı sağlanması konusunda bilinçlendirildi. Seminerlerin tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifikaları ve tasarruf kitleri verildi.

Akfen, 4 farklı projede 6 bin 800 kadına ulaştı

2017’de TİKAV ile Akfen Yenilenebilir Enerji birlikteliğinde düzenlenen ‘Evde Okullu Olduk’ projesiyle 0-6 yaş grubu çocukların gelişimi konusunda 15 bölgede 800 kadına ulaşılmıştı. ‘Sağlık’ olarak belirlenen 2018 yılının temasında ‘Önce Sağlık’ projesi kapsamında 17 bölgede 1.500 kadına sağlık eğitimi verildi.

2019 yılıyla birlikte başlayan ‘Hijyen Sağlıktır” projesi ile de 26 farklı noktada 2 bin kadına ulaşılırken, salgının ardından hayata geçirilen ‘Tasarruf Evimizde, Gelecek Elimizde’ projesinde de 2 bin 500 kadına eğitim verildi. Akfen böylelikle 4 farklı sosyal sorumluluk projesinde 6 bin 800 kadına çeşitli konularda yüz yüze eğitim verilmiş oldu. Akfen Yenilenebilir Enerji’nin bu projeleri ile ulaşmış olduğu kişi sayısı ise toplamda 20 bini aştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir