2023 yılının ilk yatırımı Games Unıted’a geldi

2021 şubat ayında kurulan Games United, 60’a yakın çalışanı ile hem oyun geliştirme hem de yayıncılık alanında faaliyet gösteren bir dijital eğlence içerik şirketi. Halihazırda midcore ve casual oyun ve blockchain teknolojileri üzerinde çalışan Games United’ın tower defense, auto-battler ve merge puzzle alanında oyunları bulunuyor.

Games United 2023’ün ilk işgünü 60 milyon dolar  değerleme üzerinden kurumsal ve bireysel yatırımcılardan yatırım aldı.

Games United Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bilgehan  Baykal konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Farklı firmalardan yatırım aldığımızı büyük bir keyifle duyurmak isteriz. Türkiye’nin yeni ve en güçlü  unicorn adayı olan Games United’ın vizyonu Avrupa’nın en etkili dijital eğlence içerik üreticisi olmaktır dedi ve ekledi:

Türkiye oyun ekosistemi büyüyor ve daha da büyüyecek .Games United olarak oyunu Eğlence&Medya endüstrisinin önemli bileşenlerinden biri olarak görüyoruz. PwC’nun raporuna göre 2026 itibariyle oyun sektörü toplam 2,3 trilyonluk E&M pazarında 323 milyarlık bir büyüklüğe erişiyor. Games United olarak mottomuz “Gaming is Beyond Game” yani oyun oynamanın E&M pazarında oyunun ötesinde bir dönüştürücü etkiye sahip olduğuna inanıyoruz. Oyun sektöründe 2023’ün ilk yatırım alan firması olduk şimdi sıra 2024’ün ilk unicornu olmak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir