Açık Bankacılık hizmetlerini kullanıma açtı

Yapı Kredi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), Açık Bankacılık hizmetlerini kullanıma açan ilk bankalar arasında yer aldı.

Bankalar arası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilmiş olan Açık Bankacılık hizmetlerinin TCMB’nin kararıyla kullanıma açılması ile birlikte Yapı Kredi müşterileri, Yapı Kredi Mobil ve internet şubesi üzerinden diğer kurumlarda bulunan vadesiz hesaplarını takip edip başka bankada bulunan hesaplarından para transferi işlemlerini de kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

Yapı Kredi’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Açık Bankacılık ile bankacılık müşterilerine uygun, katma değerli ürün ve hizmetler sunmanın rekabet açısından daha da kritik hale geleceğini belirterek, ‘Açık Bankacılık, finans sektöründeki rekabeti artırarak ürün ve hizmet kalitesinin gelişimine olumlu katkı sağlıyor. Bankalar ve diğer finansal kuruluşların sunacağı yeni iş modelleri ile müşterilere yeni fırsatlar sunacak. Gitgide teknolojinin hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiği bu dönemde, artık tek bir noktadan pek çok çözüm karşılanabiliyor” ifadelerini kullandı.

TCMB’nin Açık Bankacılık regülasyonu ile birlikte müşterilerine bu hizmeti sunma fırsatını elde ettiklerini belirten Doğan, “Açık Bankacılık ile müşterilerimiz, tek bir noktadan hesaplarını takip edebilecek ve para transferlerini yönetebilecek. Yenilik için daha geniş alan yaratan bu uygulama ile ürünlerde çeşitlilik fırsatı da doğacak. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaç duydukları ürünleri ve hizmetleri daha iyi bir şekilde anlayıp onlara bu hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde sunmaya devam edeceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir