Aivisiontech, ilk ‘yapay zeka’ yatırımını aldı

Hulusi Berik ile Ali Aksakarya’nın kurucuları arasında yer aldığı ve yapay zekâ çözümleri üreten Aivisiontech Elektronik Yazılım AŞ’nin, ai4sports ürünüyle 3 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığı açıklandı.

Aivisiontech, farklı görüntüleme modalitelerinden (termal, hiperspektral, 3D vb.) elde edilen verileri yapay zeka ile analiz eden bir teknoloji firması. Yapay zeka çözümleri üreten Aivisiontech Yapay Zekanın, ai4sports adında  ‘Sporcu sakatlanmalarında Kişiselleştirilmiş erken teşhis ve Sakatlık önleme’ yazılımı dikkat çekiyor. Yazılım, aynı zamanda kadın sporcularda ve e-spor alanında sahip olduğu çözümleriyle öne çıkıyor.

Şirketten yapılan açıklamada “Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Murat Ceylan tarafından ODTU Teknokent’te kurulan, daha sonra merkezini Konya Teknokent’e taşıyan Aivisiontech Yapay Zeka firması, bir bankanın genel müdüründen 3 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Şirket daha önce de Türk Telekom Pilot programına kabul olmuş ve mezun olmuştu” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir