Ambiyans Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı 02- 05 Mart 2023’te

Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği hedef ülkeler ve öncelikli ülkeler kapsamında çalışmalar yürüten Ambiyans Fuarcılık; 39 ülkenin Ticaret Ataşeliklerini ve profesyonel acentelerini 2-5 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleştireceği Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı’nda ağırlayacak.

39 ayrı ülkenin sektör liderlerini buluşturacak fuar, Dünyadan ve Türkiye’den 60 binin üzerinde ve 100 farklı ülkeden profesyonel satın almacıya erişim imkânı sunacak.  Yurtdışı çalışmaları kapsamında oluşturulan satın alma grupları ile 50 ülkeden yaklaşık bin satın almacının Ambiyans Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda Türk firmaları ile bir araya gelmesi hedefleniyor.

“Dış pazarlardan pay almayı hedefleyen işletmeler için önemli fırsatlar oluşturacağız”

Fuarın ihracat odaklı olması nedeniyle dünyada ev, mutfak ve yaşam ürünlerini üreten ve bu ürünlere ihtiyaç duyan pazarların hedef olduğunu belirten Ambiyans Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tıraş, “Ambiyans Fuarcılık olarak yurt dışından hedef pazarda yer alan firmaların fuara katılarak Türk üreticileri ve markaları ile iş birlikleri oluşturmasına zemin hazırlıyoruz. Bunun için başta Avrupa, Afrika, Asya, Uzak Doğu, Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere 39 ülkenin Ticari Ataşelikleriyle bire bir görüşmeler gerçekleştirdik ve bu görüşmeler sonucunda da dünyanın dört bir yanındaki kanaat önderlerini bir araya getirdik. Türkiye’de üretim yapan yerli ve yabancı küresel markaların yanı sıra ürün ve teknolojileriyle dış pazarlardan pay almayı hedefleyen işletmeler için de önemli fırsatlar oluşturacağız. Ayrıca hem cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olması hem de Türk üreticileri desteklemek adına Ambiyans Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı için eylül ayında katılım gösterecek firmalarına mart ayı için ücretsiz katılım fırsatı da sunacağımızı da eklemek isterim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir