Armut.com, yılı % 328 büyüme ile kapattı

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, yılı % 328 büyümeyle kapatıyor.  Bu yıl Avrupa liderliğine giden yolda 15 milyon euro yatırım alarak İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşen şirket, 2023’e 14 ülkede 3 markayla girmeye hazırlanıyor

Armut’un paylaştığı verilere göre 2022 yılında en çok talep alan hizmetler; ev temizliği, evden eve nakliyat ve boya – badana oldu.

2023’de, 14 ülke, 3 marka ile hizmet verecek

Armut. com, 2022 yılını değerlendirdi. Geçen bir yılda operasyonlarını büyüten, hizmet verdiği alanlara yenilerini ekleyen ve aldığı büyük yatırımla adından söz ettiren Armut, 2022 yılını % 328 gelir büyümesiyle kapattı.

Marka, 2022 yılında Avrupa liderliğine giden yolda hızla ilerledi. İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşerek 15 milyon euro yatırım alan Armut.com, 2023 yılında birleşmeyle birlikte operasyonlarını 14 ülkede 3 marka ile sürdürecek.

Birleşmenin ardından Armut ve ProntoPro yaklaşık 4 binin üzerinde kategoride toplam 12 milyondan fazla müşteriye hizmet vermeye başladı. İki şirketin toplam hizmet veren sayısı da 1,4 milyona ulaştı. Yeni şirket, İstanbul ve Milan ofislerinde 17 farklı milletten oluşan 192 kişilik büyük bir ekip ile hizmet veriyor.

Saatlik oyun ablası ve online çift terapisi

Armut.com’da son bir yılda 4 milyon 713 bin 46 hizmet talebi alındı. Platforma yeni eklenen hizmetlerin sayısında ise % 50 oranında artış yaşandı. Bu sene açılan yeni servislerden en çok ilgi görenler arasında şehirler arası motosiklet taşıma, saatlik oyun ablası ve online çift terapisi servisleri dikkat çekti.

Yaşamın her anında, ihtiyaç duyulan her alanda Armut.com, 2022 yılında bir milyonu geçen hizmet veren sayısı ile ziyaretçilerine yeni yılda da destek olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir