Faruk Kocabaş MediaMarkt Türkiye CEO’su oldu

Mediamarkt Türkiye’de CEO’luk görevine Faruk Kocabaş getirildi. Faruk Kocabaş 1 Şubat itibariyle CEO’luk görevini Yenal Gökyıldırım’dan devralacak.

Mediamarkt’tan yapılan açıklamaya göre, Kocabaş 1 Şubat itibarıyla CEO’luk görevini Yenal Gökyıldırım’dan devralacak.

2016 yılında Satın almadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CPO) olarak MediaMarkt Türkiye ailesine katılan ve ardından Ticaretten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CCO) olarak görevini sürdüren Kocabaş, markanın pazar liderliği yolculuğuna büyük katkı sundu.

MediaMarkt Türkiye’de strateji, kategori yönetimi, satın alma, fiyatlandırma, satış sonrası operasyonlar, lojistik, talep planlaması ve ticari pazarlamadan sorumlu olarak görev yapan Kocabaş aynı zamanda Zincir Mağazalar Derneği’nin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve MediaMartSaturn Perakende Grubu’nda 12 farklı ülkeden sorumlu olarak Global İcra Kurulu Üyesi ve Holding COO’su olarak görev yapan Yenal Gökyıldırım, başarılarla dolu 8 yıllık Mediamakt yolculuğunda ülke organizasyonlarının yeniden yapılanmasını yöneterek, şirketin büyüme ve dönüşüm stratejisini kurguladı.

Kurduğu liderlik takımı ile başarılı bir dönüşüm gerçekleştiren ve ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma’ vizyonunun kurucusu Gökyıldırım; MediaMarkt Türkiye CEO’luğunu, liderlik takımında uzun süre beraber görev yaptığı Faruk Kocabaş’a devrediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir