‘Geleceği tasarlayan’ mimarları ağırladı

ODE Yalıtım, pandemi döneminde çevrim içi olarak düzenlediği mimar buluşmalarını 2023 yılında fiziki ortamda sürdürüyor. Yalıtım sektörünün önemli oyuncularından ODE Yalıtım, Türkiye’nin önde gelen mimarları ile bir araya geldi. Bulaşmada, tasarımın katma değerli üretime sağladığı fayda ile birlikte sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğinin önemi vurgulandı.

ODE Yalıtım’ın bu yılki mimar buluşmalarının ilki, Türkiye’nin önde gelen mimarlarının katılımıyla İstanbul Sarıyer’deki Six Senses Kocataş Mansions’ta gerçekleştirildi. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı buluşmanın özel misafiri ise Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin oldu. Keyifli anlara sahne olan akşamda, tasarımın katma değerli üretime sağladığı faydalara, sürdürülebilirliğe ve enerji verimliliğinin önemine vurgu yapıldı. 

ODE Yalıtım olarak üretilen katma değeri artırmak için tasarımın gücünden faydalanmaları gerektiğini belirten ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, “Ancak bu şekilde dünya markaları çıkarabileceğimize inanıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde de katma değerli üretimin yolu, paydaşımız olan tasarımcılarla iş birliği ve fikir alışverişi yapmaktan geçiyor. Biz de bu yaklaşımla pandemi döneminde başladığımız mimar buluşmalarımıza devam ediyoruz. Bu buluşmada bizi yalnız bırakmayan, değerli fikirlerini paylaşan değerli mimarlarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Evomineral’in yeni yüzü mimarlara tanıtıldı

Gerçekleştirilen buluşmada ODE Yalıtım’ın özel bir üretim teknolojisi kullanarak geliştirdiği ara bölme levhası Evomineral’in yeni yüzü de mimarlara tanıtıldı. Yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlayan, A1 sınıfı yanmaz özelliğe sahip, insan sağlığına olumsuz etkileri olan kimyasalları içermeyen Evomineral’in yeni ambalajı da ürünün kendisi gibi çevreci özellikler barındırıyor.

Ode Select’in kapsamı da genişletildi

ODE Yalıtım’ın inşaat projeleri için geliştirdiği, Türkiye’de ilk, dünyada da sayılı olan çevrim içi sistem seçim aracı ODE Select’in genişletilen kapsamı hakkında da mimarlara bilgi verildi. Çatılar, temel ve perdeler için yalıtım çözümleri, proje kriterlerine uygun sistemler, 3D detaylar, şartnameler ve teknik dokümanları kapsayan ODE Select yakın zamanda yapılan geliştirme ile birlikte Su Yalıtımı Sistem Seçim Aracı, Teknik Yalıtım Hesaplama Aracı ve ODE BIM Kütüphanesi gibi özel hizmetleri de kapsamaya başladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir