Infinidium, Türk mühendislik gücünü globale taşıyacak

Global trendlere uygun ileri teknolojiler geliştiren, Ar-Ge ekibiyle inovatif projeler üreten Infinidium Technologies, 2022 yılını beklentilerin üzerinde bir büyüme oranıyla kapattı. 2023’te büyüme ivmesini arttıracağı öngörüsünde bulunan şirket, yurt dışı çalışmalarına da hız kazandıracak.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Infinidium Technologies, iş dünyasının ve kentlerin değişken dinamiğini doğru tespit ederek ihtiyaca uygun ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiriyor. Güvenlik, haberleşme, taşımacılık, çevre ve toplu ulaşım teknolojileri başta olmak üzere birçok alanda inovatif ürün ve yazılımlar geliştiren şirket gerek yurt içinde gerekse yurt dışı pazarlarda yıl boyunca önemli projelere imza attı. Infinidium Technologies CEO’su Berk Ündeğer, ülkemizin 2022’de savunma sanayi sektörüne liderlik ettiğini belirterek, 2023 yılında savunma sanayiine odaklanarak sektöre özel patentli teknoloji ve projeler de geliştireceklerini aktardı.

Rekabetin üst seviyede olduğu ve hareket alanının globale doğru kaydığı teknolojik yazılım sektöründe fark yarattıklarını belirten Ündeğer; Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün her geçen yıl potansiyelinin bir üst noktaya taşındığını söyledi. Geçtiğimiz yıl pazar büyüklüğünün 265,9 milyar TL’ye ulaştığını ve 2021 yılında toplam sektör büyüklüğünün de dolar bazında % 7 oranında olduğunu ifade eden Ündeğer, sektörün toplam ihracat oranının ise yine dolar bazında % 30’un üzerinde bir artışla geçen seneyle paralellik gösterdiğini kaydetti. 

“2022 yılını agresif bir büyüme ile kapattık”

Pazardaki olgunluk seviyesi artıkça rekabetin de arttığını gözlemlediklerini belirten Ündeğer, “Biz Infinidium Technologies olarak bu ekosistemde hizmet anlayışımızdaki farklılığımızla öne çıkıyoruz. Üretim, uygulama, kullanılan malzeme, işçilik, bakım ve servis sonrası hizmetler gibi tüm alanlarda bütüncül bir hizmet sunduğumuz için farklı bir noktada konumlanıyoruz ve bu sebeplerle de sektörde tekiz diyebiliriz. 365 derece hizmet anlayışımızla akıllı şehirlerden savunmaya, ulaştırmadan perakendeye kadar geniş bir portföyde hizmet veriyoruz. Bu durum tercih edilebilirliğimizi artırarak piyasadaki hızlı yükselişimize ivme kazandırıyor. Sonuç olarak 2022 yılını agresif bir büyüme ile kapattık” ifadelerini kullandı.

“Savunma sanayii için patentli teknolojiler ve projeler geliştireceğiz”

Ündeğer, marka olarak günümüze kadar faaliyet gösterdikleri pek çok farklı alana ek olarak 2023’de de odaklarına ‘savunma sanayiini’ alacaklarını kaydederek, “İmza attığımız sistemleri esnek hale getirebildiğimiz için projenin detayına bağlı olarak terzi usulü hizmet sunabiliyoruz. Bu noktada halihazırda savunma sanayiinde kullanılan teknolojilerimiz mevcut ancak ülkemizde önemi ve stratejik etkileri giderek artan bu alanda daha belirleyici bir rol üstlenmek istiyoruz. Görüldüğü üzere ülkeler bulundukları coğrafi bölgelerin özelliklerine göre çeşitli konularda öne çıkmaya başladı. Türkiye 2022 yılında savunma sanayii konusunda bulunduğu bölge özelinde lider rolü üstlenerek önemli bir atılımda bulundu. Biz de ülkemizin yakaladığı bu ivmeyi destekleyebilmek adına savunma sanayii için patentli teknolojiler ve projeler geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

“Globalleşme hedefimize ulaşmak istiyoruz”

Infinidium Technologies olarak; veriyi işleme, kaydetme ve yönetme ile ilgili ihtiyacı olan tüm firmalara hizmet verdiklerini belirten Ündeğer; “Bu esnekliği kullanarak uluslararası pazarlarda Türk mühendislik gücünü göstermek ve globalleşme hedefimize ulaşmak istiyoruz. Şu anda Amerika, Dubai ve Romanya’da bulunan ofislerimizde çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Yurtdışı ofislerimizle büyümeyi sürdürerek bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin stratejik konumunu farklı bir noktaya taşımayı amaçlıyoruz” dedi.

Hâlihazırda savunma sanayiinde kullanılan teknolojilerinin bulunduğunu söyleyen Ündeğer,       “Ülkemizde önemi ve stratejik etkileri giderek artan bu alanda daha belirleyici bir rol üstlenmek istiyoruz. Görüldüğü üzere ülkeler bulundukları coğrafi bölgelerin özelliklerine göre çeşitli konularda öne çıkmaya başladı. Türkiye 2022 yılında savunma sanayii konusunda bulunduğu bölge özelinde lider rolü üstlenerek önemli bir atılımda bulundu. Biz de ülkemizin yakaladığı bu ivmeyi destekleyebilmek adına savunma sanayii için patentli teknolojiler ve projeler geliştireceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir