İnsandan ilham alan yeni nesil yaşam alanı: İş Mekan

Türkiye İş Bankası, Grup bünyesinde yer alan iştirakleriyle birlikte, dijitalde dokunduğu müşterileriyle fiziksel ortamda da temas edip farklı bir deneyim yaşatmak üzere yeni nesil deneyim alanı olan İş Mekan’ın ilkini Nişantaşı’nda hayata geçirdi. Türkiye İş Bankası, global deneyim tasarım ajansı I-AM’in katkılarıyla hizmete sunduğu,  ülkemizde de bir ilk olan İş Mekan ile farklı bir müşteri deneyimine kapılarını aralamış oldu. 

İş Mekan’ın açılışı, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, I-AM Kurucu Direktörü Emre Kuzlu, İş Bankası paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

İş Mekan’da bankacılık işlemleri yapılabilirken; İş Bankası Grubu bünyesindeki markaların ve platformların sunulduğu bir ekosistem oluşturuldu. Tasarımı günlük yaşamdaki beklentilerin önceliklendirilerek çalışma, sosyalleşme, farklı deneyimlerle buluşma ve alışveriş ihtiyaçlarının karşılanmasını merkeze alan kurguda hazırlanan İş Mekan’da; İş Bankası Nişantaşı Şubesi’nin yanı sıra İş Bankası Kültür Yayınları’nın bir köşesi, İş Bankası’nın online alışveriş platformu Pazarama’nın ilk fiziksel satış noktası ile Coffee Department iş birliğiyle oluşturulan kafe yer alıyor.

İş Bankası iştiraki İşmer tarafından yönetilecek olan kiralanabilir toplantı odaları ve çalışma alanlarıyla iş hayatına dokunan, etkinlik alanlarıyla aktivitelere ev sahipliği yapacak olan İş Mekan’da ayrıca İş Bankası çalışanlarının hafta içi mesai saatlerinde kullanabileceği MaxiOfis’ler yer alıyor.

İş Bankası Nişantaşı Şubesi mevcut çalışma saatleri kapsamında hizmet verirken,  İş Mekan haftanın tüm günlerinde açık olacak. Mekan içerisinde sunulan fiziki deneyimin tüm kanallarda tutarlı ve erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla ‘İşMekan’ mobil uygulaması da tüm uygulama marketlerde kullanıcılara açıldı.

Uygulama üzerinden toplantı odaları kiralanabilirken; etkinlik takviminden haberdar olunarak katılım sağlanabilecek ve ilerleyen dönemde kişiye  özel kampanyalar hakkında bilgi edinilebilecek.

“ Herkes ‘Benim Mekânım’ diyebilsin anlayışıyla yola çıktık”

Şubelerin yeni tasarımını kurgularken Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sunduklarını belirten İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, “Bundan 1,5 yıl önce ‘İş Bankası şubeleri’ nasıl olmalı diye düşünürken, ‘öyle bir mekân açalım ki herkes burada kendisini rahat hissetsin, ‘Benim Bankam’ söylemimizi çağrıştırdığı gibi ‘Benim Mekanım’ diyebilsin’ anlayışıyla yola çıktık. Sadece bankacılık işlemleri için değil kitap okumak, satranç oynamak ya da uzaktan çalışmak isteyenlerin yararlanabileceği, gelenlerin arkadaşlarıyla birlikte kahve içebileceği bir mekan tasarlamak istedik. Anlamlı bir şekilde yaşayan ve o trafiği yaratırken etkileşimi de artıran, etkinlikler düzenlenen, iş ortaklarımızın, girişimcilerimizin ofis gibi kullanabileceği, herkesin burayı buluşma adresi olarak verebileceği; Pazarama gibi dijital markalarımızın fiziksel olarak da görülebildiği, hissedilebildiği yer olmasını arzu ettik” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir