New York Times’ın 2023’te görülmesi gerekenler listesinde yer aldı

İstanbul Modern’in ünlü mimar Renzo Piano’nun imzasını taşıyan Karaköy’deki yeni müze binası, The New York Times gazetesi, web sitesinde yer alan ‘2023’te görülmesi gereken 52 yer’ listesinde yer aldı.

İstanbul, The New York Times editörlerinin hazırladığı “2023’te görülmesi gereken 52 yer” sıralamasına girdi. İstanbul Modern’in yeni müze binasının yer aldığı haberde, Feshane, Yedikule Gazhanesi ve Haliç Tersanesi gibi İstanbul’un son dönemde yenilenen tarihi yapılarından da bahsediliyor.

Gazetede yer alan haberde, Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in Karaköy’deki Renzo Piano imzalı yeni binasının yanında müze koleksiyonundan Fahrelnissa Zeid ve Erol Akyavaş gibi sanatçılar ön plana çıkarılıyor.

Karaköy’de yer alan İstanbul Modern’in yeni müze binası daha açılmadan dünyanın cazibe merkezlerinden biri olarak görülüyordu.  Uluslararası Time Out dergisi “2022’de yapılacak 22 en iyi ve yeni şey” listesinde İstanbul Modern’in yeni binasına da yer vermişti.

Yazıda, Karaköy’deki eski konumunda yeniden kapılarını açacak İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin yeni binasının, Centre Pompidou, Whitney Müzesi, Centro Botín, Beyeler Vakfı Müzesi gibi uluslararası pek çok müze ve sanat kurumunu tasarlayan, Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano imzası taşıdığı belirtilmişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir