NG, 2 otel açıp, madende büyüyecek

NG Kütahya Seramik, 12-15 Ocak tarihleri arasında NG Afyon Otel’de Yükselen Değerler 2023 Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Bayiler ve ailelerinden oluşan 750 misafirin katılımıyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Ülkemize değerler katarak marka gücümüzü daha da artıracağız” dedi.

Marka olarak 2 yeni otelin de aralarında ye aldığı yeni yatırımları hayata geçireceklerini belirten Güral, “Bodrum-Ortakent’te 40 villadan bir turizm kompleksini Türk turizmine kazandıracak olmanın heyecan ve mutluluğunu biz şimdiden yaşamaya başladık. Kemer Göynük’te mevcut otelimizin yanında bulunan araziyi satın aldık. Burada 53 villalık bir proje yapacağız ve bu proje Türkiye’de bir ilk olacak” dedi. Madencilikte hızlı bir büyüme kaydettiklerini dile getiren Güral, “NG Madencilik, şu anda 21 maden sahasına sahip. Bu sene içerisinde izinlerin alınmasıyla birlikte hem kendi şirketimiz hem Türk seramik sektörü hem de ihracat pazarları içinde madencilikte de artık iddialı bir noktaya geldiğimizi inşallah önümüzdeki sene burada yapacağımız toplantı da sizleri duyurmuş olurum diye tahmin ediyorum” diye konuştu.

Temiz ve yeşil enerji türünden yenilenebilir enerjiye önem verdiklerini ifade eden Güral, “25 kilovatlık bir enerji yatırımı gerçekleştirdik. Bu anlamda da yük seramik sektöründe bu enerji yatırımını, fabrikasında, çatılarında yapıp kullanan ilk, tek ve en büyük enerji yatırımına sahip marka haline geldik” dedi.

Yurtdışında 80 mağazaları bulunuyor

NG Kütahya Seramik olarak 240 mağazaya ulaştıklarını ve 2022’de 16 bin metrekare alana sahip yeni mağaza açılışı gerçekleştirdiklerini kaydeden Güral, “2023 yılında 21 mağaza açılışı gerçekleştireceğiz. Ayrıca İzmir’de yeni bir bölge müdürlüğü projemiz var. Mart veya Nisan sonu gibi yeni bölge müdürlüğü merkezimizi hazır hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Yurt dışında bizim hali hazırda NG Kütahya Seramik tabelalı 80 mağazaları bulunduğunu belirten Güral, “Bu sene 16 mağaza daha açacağız. Dubai, Riyad, Cidde, Kosova, Belgrad, İngiltere Cardiff, Stockholm, Hollanda Den Haag, Gent, Umman, Kuveyt, Erbil, Bağdat, Haskova, Bratislava, Marakeş ve Fas olmak üzere 16 yeni mağaza ile 96 mağazaya çıkıyoruz” dedi.

“Sıkıntılı dönemlerde yatırım yapmayı alışkanlık haline getirdik “

Güral, Türkiye’nin geçmiş dönemlerde çok zor sınavlardan geçtiğini söyleyerek “Son zamanların popüler gündem maddeleri arasında, enflasyon, yüksek faiz, kredi maliyetleri, piyasaların daralması, üretimi etkileyen faktörleri duyuyoruz. Sıkıntısı olmayan yatırımcı ve iş insanları dahi bu sıkıntılı atmosferde yer aldığı için ‘acaba neler olabilir’ şeklinde endişe ve kaygı duyarak frene basmasa bile ayağını gazdan çekiyor. Ben tam 62 yıldır çalışıyorum. Sıkıntılı dönemlerde yatırım yapmayı alışkanlık haline getirdik” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir