Pazarın üzerinde büyüdü, ürünleri 50 ülkeye ulaştı

Gürok Grup bünyesinde, cam ambalaj sektöründe faaliyet gösteren GCA, sektörün ilerisinde bir hızla büyüyor. Katma değerli ürünleri ve ödüllü projeleriyle cam ambalaj sektöründe fark yaratan GCA, 2022’de iç pazardaki payını artırmaya devam ediyor

2022’de ihracat payını da artıran GCA, ihracatın toplam ciro içindeki oranını da % 30 seviyesine çıkardı. Ülkemizin global pazarlardaki öncü temsilcisi olmak istediklerini vurgulayan GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, 2023’te ihracat yaptıkları ülke sayısını % 25 artırarak, bu sayıyı 50’nin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Cam ambalaj sektörü, 2022 yılında bir önceki yıla oranla hacmen tek hanelik bir büyüme kaydederken, GCA ise aynı dönemde % 20 seviyelerinde büyüme elde ederek hedeflerinin üzerine çıktı.

“Tüm süreçlerimizde dijitalleşmeye yönelik projelerimizi hayata geçireceğiz”

GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, yaklaşık 30 yıldır geliştirdikleri cam tecrübelerini cam ambalaj sektörü ile daha da zengin bir hale getirdiklerini kaydederek “Birikim ve tecrübe olarak geldiğimiz noktayı, Ar-Ge projeleriyle daha da ileri götürmek için çaba harcıyoruz. Amerika, Avrupa ve Türkiye’de faaliyet gösteren global oyuncuların sahip olduğu en son teknolojilere tesislerimizde sahibiz. Bu özelliklerimiz, sektörün lider oyuncularından biri olmamıza büyük katkı sağladı. GCA olarak, 2023’te müşteri portalından, sevkiyat randevu yazılım projesine kadar tüm süreçlerimizde dijitalleşmeye yönelik projelerimizi hayata geçirerek, sektördeki konumumuzu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“2023’te de çift haneli bir büyüme kaydetmeyi amaçlıyoruz”

2022 yılının ilk yarısının hem yurt içi hem de yurt dışı pazar talebinin güçlü olduğu bir dönem olduğunu kaydeden Dr. Abdullah Gayret, “2022 yılında bir önceki yıla göre Türkiye cam ambalaj pazarı adetsel olarak tek haneli büyüdü. Biz de bu pazarın öncü oyuncularından olarak, her ne kadar özellikle yılın ikinci yarısı zorlu geçirsek de hedeflediğimiz gibi pazarın da üzerinde, %20 seviyelerinde bir büyüme gösterdik. 2023 yılında ise yine çift haneli bir büyüme kaydetmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir