Trendyol’dan müşterilere ‘kapıdan iade’ kolaylığı

E-ticaret firması Trendyol’un, müşterilerinin ürün iadelerini daha hızlı ve kolay gerçekleştirmeleri için devreye aldığı ‘kapıdan iade’ hizmeti kullanıma sunuldu.

Kargo şubelerine uzak mesafede olan müşterilerinin iadelerini daha rahat yapabilmelerini hedefleyen Trendyol’un, uygulamaya koyduğu ‘kapıdan iade’ hizmeti, 78 ilde kullanıma girdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre aralık ayında Trendyol müşterilerinin gerçekleştirdiği tüm iadelerin % 25’i ücretsiz kapıdan iade hizmeti ile gerçekleştirildi.

Şirketten gerçekleştirilen açıklamaya göre müşteriler, kapıdan iade hizmeti ile ürünün teslim alınmasını istediği günü de seçebiliyor. Müşteriler, iade kodunu almalarının ardından seçtiği randevu gününü uygulama üzerinden güncelleyebiliyor.

Müşteriler, ürünün iadesini kuryeye yaparken, iade kodu ya da yeni bir özellik olan iade barkodunu göstererek işlemlerini tamamlayabiliyor. Kuryeler, randevu günü eğer müşteriyi adreste bulamazsa, ardından gelen ilk iş günü tekrar adresi ziyaret ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir