Türkiye’den Azerbaycan’a komisyonsuz para transferi başladı

Finansal uygulama Turan, Türk Devletleri’nde ilk ülke açılımını Azerbaycan ile gerçekleştirdi. Türkiye’den Azerbaycan’daki tüm kartlara saniyeler içerisinde komisyonsuz para transferine olanak sağlayan uygulama, bu alanda bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Türk Devletlerinin yeni nesil finansal uygulaması olmayı hedefleyen Turan, Türkiye’den Azerbaycan’a saniyeler içerisinde komisyonsuz para transferine başladığını kamuoyu ile paylaştı.

Turan, tüm Türk soyluların Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan gibi Türk Devletlerine para transferi yapabilecekleri bir para transferi geçidi oluşturmanın yanı sıra geliştirdiği özel finansal ürün ve hizmetlerle Türk Devletleri’nin dijital finansal okuryazarlığının gelişmesine katkı sunmayı hedefliyor.

Türkiye ve Azerbaycan arasında ekonomik ilişkiler, yatırımlar ve iş birlikleri ile güçlenmeye devam ediyor. 2022 yılı sonu itibariyle Türkiye’de ikamet eden 68 bini aşkın Azerbaycan vatandaşı bulunuyor. Bu vatandaşların en önemli sorunlarından biri de ülkelerine para transferi sürecinde yaşadıkları zorluklar.

Turan Kurucusu ve CEO’su Özgür Bayraktar, Turan’ın Azerbaycan açılımı ile ilgili olarak ‘Turan ile Türk Devletleri’ni ekonomik olarak birbirleriyle yakınlaştırmak en önemli hedeflerimizden biri. Bu vesile ile Türkiye ile Azerbaycan arasında daha önce yapılmamış bir şekilde tamamen çağımızın gerekliliğinde, dijital dünya odaklı bir para transferi geçidi kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2023 yılında Özbekistan’a da komisyonsuz para transferini başlatmayı hedefliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir