Yıldız Holding, 2023’ü enflasyonla mücadele yılı ilan ediyor

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, LinkedIn hesabından yaptığı paylaşımda “2023’ü Yıldız Holding’de enflasyonla mücadele yılı ilan ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Şok Marketler’in, yeni yılın ilk gününde enflasyona karşı seferberlik başlattığını belirten Ülker, “2 Ocak 2023. Yeni yılın ilk haftasına girdik. Bizim için heyecan verici günler… Umuyorum ki halkımız için de benzersiz bir dönemin kapılarını açan, unutulmaz bir ay olacak. Çünkü dün itibarıyla yepyeni bir seferberlik başlattık, 2023 yılını Yıldız Holding’de enflasyonla mücadele yılı ilan ediyoruz.” dedi.

” ŞOK Marketler ‘de bu 1,000 ürünün fiyatı değişmeyecek”

Ülker, enflasyonla topyekun bir mücadele başlattıklarını kaydederek “2022 yılında global enflasyonun yıpratıcı etkisi hepimize yansıdı. Toplumun karşılaştığı finansal sıkıntıları gerek üretici gerekse perakendeci olarak biz de yaşadık. Her şeye rağmen bu enflasyonist ortamın etkilerini raflara olabildiğince minimum ölçülerde yansıtmaya gayret ettik. Şimdi ise tam anlamıyla tarihi bir adım atıyor, enflasyonla topyekûn bir mücadele başlatıyoruz. İlk adım, perakendedeki amiral gemimiz ŞOK Marketler ‘den geliyor. ŞOK Marketler, ocak ayı boyunca patatesten sıvı yağa, peynirden salçaya kadar 1.000 temel üründe fiyatları sabitliyor. Yani ocak itibarıyla beklenen çeşitli zamlara karşın ŞOK Marketler ‘de bu 1,000 ürünün fiyatı değişmeyecek” ifadelerini kullandı.

Dünya ekonomisinin salgın, savaş ve enerji krizi gibi zorlu sınavlardan geçtiğine değinen Ülker, “Global ekonomiye entegre olan ülkemizin de bu durumdan etkilenmemesi imkânsızdı. Türkiye’miz dinamik bir nüfusa ve önemli bir üretim gücüne sahip. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlandığımız 2023 yılında hep birlikte enflasyonla mücadelede önemli adımlar atacağımıza ve bunu el birliğiyle başaracağımıza inanıyorum” ifadelerini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir