120 Ülkeden Ziyaretçi ‘Hırdavat Fuarı’ İçin İstanbul’da

Avrasya’nın Hırdavat Fuarı olan Hardware Eurasia, Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) ve Reed Tüyap iş birliği ile 24 Mayıs’ta kapılarını açtı. 120 ülkeden 30 bin yerli ve yabancı ziyaretçinin yer aldığı Avrasya Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia ile eş zamanlı toplam 4 fuar düzenleniyor. Fuara, 11,8 milyar dolarlık büyüklüğe sahip hırdavat sektörü ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu,  fuarın gelecek açısından çok büyük öneme sahip olduğunu kaydederek, “Fuarımızı dünyanın hırdavat sektöründeki buluşma adresi olarak nitelendirebiliriz. Çünkü dünyada yaşanan vize problemlerinden dolayı Türkiye ve İstanbul bir buluşma merkezi haline geldi. Özellikle Avrupa ülkelerinin vize verme noktasında sıkıntılar çıkarması nedeniyle, Avrupa’ya vize alamayan ülkelerdeki üreticiler, sanayiciler ve iş insanları İstanbul’a akın ediyor. Türkiye, Avrupa’nın yaşattığı vize krizini de fırsata çeviriyor” ifadelerini kullandı.

27 Mayıs’ta sona erecek fuarın açılışına TİM Başkanı Mustafa Gültepe, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İDDMİB ve HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, BESİAD Başkanı Mustafa Tecdelioğlu ile ARMATÜR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan katılım sağladı.

Bağlantı elemanları, el aletleri, elektrikli el aletleri, mobilya aksesuarları ve aksamları, aşındırıcı kesici delici malzeme ve aletler, kilitler, kaynak makine ve kaynak malzemeleri, yapı malzemeleri, kimyasal maddeler ve yüzey işlem malzemeleri ile iş güvenliği malzemelerinin tümüne ev sahipliği yapan Hardware Eurasia Fuarı ile birlikte eş zamanlı olarak; Tube & Steel İstanbul, Wire Tech İstanbul ve Fastener Expo Eurasia Fuarları da düzenleniyor.

4 büyük endüstriyi kapsayan fuarların bir arada gerçekleşmesiyle doğacak olan sinerjiden ulusal ve uluslararası önemli iş birliklerinin kurulmasını beklediklerini ifade eden İDDMİB ve HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, “120 ülkeden 6 binin üzerinde yabancı toplamda 30 binden fazla ziyaretçinin fuarları takip etmesi bekleniyor. Avrasya Hırdavat Fuarı, bir önceki yıla göre yüzde 35 büyüdü. Fuara katılacak firmalarda ise yüzde 38 artış kaydedildi. Avrasya Hırdavat Fuarı’na gelecek uluslararası ziyaretçiler ile hırdavat sektörünün ihracat hedeflerine daha da yaklaşmasını amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir